Sosyal medya paylaşımları

İletişim

- PaleoBerkay'daki yenilikleri takip etmek için RSS yayınlarımızı kullanın.

- Facebook'ta PaleoBerkay sayfasına bakın.

- PaleoBerkay'ın Yahoo grubu hakkında bilgi alın.

Berkay Dinçer'in iletişim bilgileri bu sayfanın en altındadır. Bunları kullanmadan önce lütfen bu sayfayı okumaya zaman ayırın.

Berkay Dinçer'le iletişim kurduğunuzda, PB Arkeoloji Sitesi kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul etmiş sayılacaksınız.


İLGİ ALANIMIZ

Bizim ilgi alanımız genel olarak tarihöncesi arkeolojisiyle, daha özelinde Paleolitik Çağ ile sınırlıdır.

Bundan dolayı, yaklaşık beş binyıldan daha yeni olan konularda, ne yazık ki, size pek fazla yardımcı olamayacağız. Site içinde arama yaparak ve yazıları okuyarak, size ne gibi konularda yardımcı olabileceğimizi anlayabilirsiniz.

Bilgimiz dışındaki konularda (örneğin Hitit, Yunan, Roma, Bizans uygarlıkları) size yardımcı olamayacağımız için şimdiden özür diliyoruz.


ARKEOLOJİK BİR ŞEYLER Mİ BULDUNUZ?

Bulduğunuz arkeolojik nesneleri, yasalarımıza göre vakit kaybetmeden resmi makamlara bildirmekle sorumlusunuz. Bundan dolayı, herhangi bir arkeolojik nesne ile ilgili olarak bizimle iletişim kurmadan önce, mutlaka size en yakın müzeye giderek durumu anlatmanızı tavsiye ederiz.

Yasa dışı ve aynı zamanda ahlak dışı yöntemlerle hazine avcılığı yapan kişileri resmi makamlara haber verebileceğimizi bilmenizi isteriz.

Bunların dışında, bulduğunuz ve resmi makamlara haber verdiğiniz arkeolojik nesneler konusunda her zaman için size yardım etmeye açık olduğumuzu bilmenizi isteriz. Arkeolojik nesnelerin gerçek anlamda bilimsel olarak incelenmesi için bunların arkeologlar tarafından, mümkünse çevresindeki diğer buluntularla birlikte görülmesi ve belgelenmesi gerekmektedir. Yine de, bulduğunuz nesnelerin fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz.

Müzelere bir şeyler teslim etmeden önce de bunların mümkün olduğunca çok ve çeşitli açılardan fotoğraflarını çekmenizi, belgelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü oraya giren arkeolojik buluntular, bir daha çıkmamaktadır.


SİZE NASIL CEVAP VERİRİZ?

Berkay Dinçer'le iletişim kurduğunuzda size cevap verilebilmesi için mutlaka bir elektronik posta adresi bildirmeniz gerekir. Aksi halde size cevap veremeyeceğiz.

Bir mesaj aldığımızda, normalde bir hafta içinde cevap vermek için çaba gösteririz. Çoğunlukla gelen epostaları üç gün ve daha kısa sürede cevaplamaktayız.

Berkay özellikle yaz aylarında arazi çalışmalarında ya da seyahatlerde olabileceği için de sabırla beklemenizi, iki ay içinde cevaplanmamış bir mesajınız varsa, durumu gönderdiğiniz mesajla birlikte tekrar bize bildirmenizi tavsiye ederiz.

Gönderdiğiniz mesajların konusunda mutlaka "PaleoBerkay" ya da "PB Arkeoloji" ifadelerinden birine yer veriniz. Aksi halde mesajlarınızı okumadan silme olasılığımız yükselecektir.
Berkay Dinçer'e eposta göndermek için bu formu kullanabilirsiniz.

Eposta: berkay @ paleoberkay.cjb.net
Sadece 1 MB boyutunda ekli dosya gönderebilirsiniz.

Eskiden burada yer alan telefon numarasını, gereksiz konular yüzünden çok sık rahatsız edilmemiz üzerine kaldırmak zorunda kaldık.