Sosyal medya paylaşımları

20 Mayıs 2009

31. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

Türkiye'deki, hatta dünyadaki en önemli arkeoloji etkinliklerinin başında gelen Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu, 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi'de (Denizli) yapılacak.
Tarih: 25-29 Mayıs 2009

Yer: Pamukkale Üniversitesi, Denizli.

Bilgi için: http://kazisempozyum31.pau.edu.tr/

Aşağıda 31. Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu (2009) programı bulunmaktadır.

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

25 MAYIS 2009 PAZARTESİ KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
PAMUKKALE SALONU


10.00 AÇILIŞ TÖRENİ


OTURUM BAŞKANI: Eşref ABAY
11.00-11.15 Marmaray-Metro Kurtarma Kazıları 2008 Yılı Çalışmaları
Zeynep S. KIZILTAN
11.20-11.35 Aşıklı Höyük Koruma ve Sergileme Projesi, 2008
Mihriban ÖZBAŞARAN
11.40-11.55 2008 Yılı Karatepe-Aslantaş Çalışmaları
Halet ÇAMBEL
11.55-12.05 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mihriban ÖZBAŞARAN
12.05-12.20 Paşalar Kazısı 2008
Berna ALPAGUT
12.25-12.40 Karain Kazısı-2008
Işın YALÇINKAYA
12.45-13.00 2008 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
Erksin GÜLEÇ
13.05-13.20 2008 Yılı Çorakyerler Kazısı
Ayla SEVİM EROL
13.20-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Işın YALÇINKAYA
14.00-14.15 Göbekli Tepe 2008 Yılı Kazısı
Klaus SCHMIDT

14.20-14.35 Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük‟ün Öncülleri
Douglas BAIRD
14.40-14.55 Çatalhöyük 2008 Kazı Sezonu Sonuçları
Shahina FARID
15.00-15.15 Beycesultan Höyüğü 2008 Yılı Kazı Çalışmaları
Eşref ABAY
15.20-15.35 Bademağacı Kazıları-2008
Gülsün UMURTAK
15.35-15.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Isabella CANEVA
15.45-16.00 Güvercinkayası 2008 Kazısı
Sevil GÜLÇUR
16.05-16.20 Çine-Tepecik 2008 Yılı Kazıları
Sevinç GÜNEL
16.25-16.40 Küllüoba Kazıları, 2008
Turan EFE
16.45-17.00 Kırklareli Höyüğü 2008 Yılı Çalışmaları
Mehmet ÖZDOĞAN
17.00-17.10 Ara
OTURUM BAŞKANI: Turan EFE
17.10-17.25 Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2008
Halime HÜRYILMAZ
17.30-17.45 Seyitömer Höyük Kazısı 2008
A. Nejat BİLGEN
17.50-18.05 Mersin-Yumuktepe: 2008 Kazı Sezonu
Isabella CANEVA
18.05-18.15 Tartışma



26 MAYIS 2009 SALI KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
PAMUKKALE SALONU


OTURUM BAŞKANI: Dominique BEYER
9.00-9.15 Çadır Höyük‟te 2008 Sezonu
Ronald L. GORNY
9.20-9.35 Kinet Höyük Kazıları, 2008
Marie-Henriette GATES
9.40-9.55 Tel Aççana Höyüğü (Antik Alalakh) Kazı Çalışmaları 2008
K. Aslıhan YENER TÜRKKAN
10.00-10.15 2008 Yılı Tayınat Höyük Kazıları
Timothy P. HARRISON
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Fikri KULAKOĞLU
10.25-10.40 2008 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
Aygül SÜEL
10.45-11.00 Zincirli Höyük 2008
David SCHLOEN
11.05-11.20 Zeyve Höyük (Porsuk) Kazıları 2008
Dominique BEYER
11.25-11.40 Sirkeli Höyük‟te Türk-Alman Kazıları
Mirko NOVAK
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Marie-Henriette GATES
11.50-12.05 2008 Yılı Troia Çalışmaları
Ernst PERNICKA
12.10-12.25 2008 Kültepe-Kaniş Kazıları
Fikri KULAKOĞLU
12.30-12.45 2008 Yılı Boğazköy-Hattuşa Çalışmaları
Andreas SCHACHNER
12.50-13.05 Ovaören 2008 Yılı Kazıları
S. Yücel ŞENYURT
13.10-13.25 Domuztepe Kazıları 2008
Stuart CAMPBELL
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Önder BİLGİ
14.00-14.15 2008 Acemhöyük Kazıları
Aliye ÖZTAN
14.20-14.35 2008 Yılı Arslantepe Kazıları
Marcella FRANGIPANE
14.40-14.55 Hacımusalar Höyüğü: 2008 Yılı Arkeolojik Araştırmaları
İlknur ÖZGEN
15.00-15.15 2008 Yılı Alaca Höyük Kazısı
Duygu ÇELİK
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN
15.25-15.40 2008 Yılı Liman Tepe Kazıları
Vasıf ŞAHOĞLU
15.45-16.00 Samsun-İkiztepe Kazılarının 2008 Dönemi Sonuçları
Önder BİLGİ
16.05-16.20 Oylum Höyük 2008
Atilla ENGİN
16.25-16.40 Panaztepe 2008 Yılı Kazısı
Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Marcella FRANGIPANE
16.50-17.05 Van Ayanis Kalesi Kazıları, 2008
Altan ÇİLİNGİROĞLU
17.10-17.25 Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları 2008
Halûk ABBASOĞLU
17.30-17.45 Patara 2008
Havva İŞKAN IŞIK
17.50-18.05 Kyzikos 2008
Nurettin KOÇHAN
18.05-18.15 Tartışma




27 MAYIS 2009 ÇARŞAMBA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
PAMUKKALE SALONU


OTURUM BAŞKANI: G. Kenneth SAMS
9.00-9.15 2008 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
Sachihiro OMURA
9.20-9.35 Kerkenes 2008
Geoffrey SUMMERS
9.40-9.55 Oymaağaç Höyük Kazısı 2008 Yılı
Rainer CZICHON
10.00-10.15 Altıntepe Urartu Kalesi 2008 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Mehmet KARAOSMANOĞLU
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Geoffrey SUMMERS
10.25-10.40 2008 Yılı Şarhöyük (Dorylaion) Kazıları
Taciser SİVAS
10.45-11.00 Gordion
G. Kenneth SAMS
11.05-11.20 2008 Yılı Sardeis Çalışmaları
Nicholas CAHILL
11.25-11.40 Daskyleion 2008
Kaan İREN
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mehmet KARAOSMANOĞLU
11.50-12.05 Ephesos 2008
Johannes KODER
12.10-12.25 Bayraklı-Smyrna Kazıları 2008
Meral AKURGAL
12.30-12.45 Klaros
Nuran ŞAHİN
12.50-13.05 Aphrodisias 2008
Bahadır YILDIRIM
13.10-13.25 Burgaz Kazıları 2008 Yılı Çalışmaları
Numan TUNA
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Ersin DOĞER
14.00-14.15 2008 Yılı Milet Çalışmaları
Volkmar von GRAEVE
14.20-14.35 2008 Yılı Klazomenai Kazısı
Yaşar E. ERSOY
14.40-14.55 2008 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
Ömer ÖZYİĞİT
15.00-15.15 Pergamon 2008 Yılı Çalışmaları ve Sonuçları
Felix PIRSON
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Volkmar von GRAEVE
15.25-15.40 2008 Yılı Assos Kazı Çalışmaları
Nurettin ARSLAN
15.45-16.00 2008 Yılı Sagalassos Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Marc WAELKENS
16.05-16.20 2008 Yılı Smyrna Antik Kenti Kazıları
Akın ERSOY
16.25-16.40 2007-2008 Yılı Aigai Kazıları
Ersin DOĞER
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Nurettin ARSLAN
16.50-17.05 Aizanoi 2008
Ralf von den HOFF
17.10-17.25 Zeugma 2008
Kutalmış GÖRKAY
17.30-17.45 Aiolis Kyme‟si 2008 Yılı Çalışmaları Ön Raporu
Antonio LA MARCA
17.50-18.05 Parion 2008
Cevat BAŞARAN
18.05-18.15 Tartışma



28 MAYIS 2009 PERŞEMBE KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
PAMUKKALE SALONU


OTURUM BAŞKANI: Fede BERTI
9.00-9.15 Kilise Tepe 2008 Yılı Kazısı
Nicholas POSTGATE
9.20-9.35 Amorium Kazıları, 2008
Christopher LIGHTFOOT
9.40-9.55 Pessinus 2008: Son Sonuçlar
John DEVREKER
10.00-10.15 Metropolis, 2008
Serdar AYBEK
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Serdar AYBEK
10.25-10.40 2008 Yılı Nysa Kazısı ve Restorasyon Çalışmaları
Vedat İDİL
10.45-11.00 Magnesia 2008
Orhan BİNGÖL
11.05-11.20 2008 Yılı Priene Çalışmaları
Wulf RAECK
11.25-11.40 Iasos Kazıları 2008
Fede BERTI
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Orhan BİNGÖL
11.50-12.05 Paphlagonia Hadrianoupolis‟i 2008
Ergün LAFLI
12.10-12.25 2008 Erythrai Kazı Çalışmaları
Ayşe Gül AKALIN
12.30-12.45 Sminthion 2008
Coşkun ÖZGÜNEL
12.50-13.05 Stratonikeia 2008 Yılı Çalışmaları
Bilal SÖĞÜT
13.10-13.25 Alexandria Troas 2008 Yılı Kazı Çalışmaları
Elmar SCHWERTHEIM
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Jacques DES COURTILS
14.00-14.15 Kırklareli, Demirköy Fatih Dökümhanesi 2008 Yılı Kazıları
Hadi ÖZBAL
14.20-14.35 Rhodiapolis 2008
Nevzat ÇEVİK
14.40-14.55 2008 Yılı Tralleis Antik Kenti Kazı Çalışmaları
Abdullah YAYLALI
15.00-15.15 Nif (Olympos) Dağı Kazısı-2008
Elif Tül TULUNAY
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Lars KARLSSON
15.25-15.40 2008 Arykanda Kazısı
Ayça ÖZCAN
15.45-16.00 Kaunos‟08
Cengiz IŞIK
16.05-16.20 Ksanthos 2008
Jacques DES COURTILS
16.25-16.40 Pedasa-2008
Adnan DİLER
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER
16.50-17.05 Pisidia Antiokheia‟sı Kazısı 2008
Mehmet ÖZHANLI
17.10-17.25 Labraunda 2008
Lars KARLSSON
17.30-17.45 Mengefi, Belentepe, Börükçü, Lagina 2008 Yılı Çalışmaları
Ahmet A. TIRPAN
17.50-18.05 Side Tiyatrosu ve Çevresinde Kazı ve Düzenleme Çalışmaları (2008)
Ülkü İZMİRLİGİL
18.10-18.25 Tyana-Kemerhisar Kazı Raporu 2008
Guido ROSADA
18.25-18.30 Tartışma



29 MAYIS 2009 CUMA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
PAMUKKALE SALONU


OTURUM BAŞKANI: Nevzat ÇEVİK
9.00-9.15 Doliche 2008
Engelbert WINTER
9.20-9.35 Tripolis 2008 Yılı Kazıları
Aytekin ERDOĞAN
9.40-9.55 Phrygia Hierapolis‟i 2008 Kazı ve Onarım Çalışmaları
Francesco D‟ANDRIA
10.00-10.15 2008 Yılı Laodikeia Kazıları
Celal ŞİMŞEK
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Celal ŞİMŞEK
10.25-10.40 Kelenderis 2008 Kazı ve Onarım Çalışmaları
K. Levent ZOROĞLU
10.45-11.00 Elaiussa Sebaste 2008 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Eugenia EQUINI SCHNEIDER
11.05-11.20 Tarsus-Gözlükule 2008 Yılı Kazı Çalışmaları
Aslı ÖZYAR
11.25-11.40 2008 Soli/Pompeiopolis Kazıları
Remzi YAĞCI
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Aslı ÖZYAR
11.50-12.05 Derecik (Büyükorhan) Bazilikası: Kazı 2008
Michel E. FUCHS
12.10-12.25 2008 Yılı Demre-Myra Aziz Nikolaos Kilisesi Kazısı ve Duvar Resimlerini
Koruma Onarım ve Belgeleme Çalışmaları
Ebru F. FINDIK
12.30-12.45 Olympos Kazısı
Muradiye ÖZTAŞKIN
12.50-13.05 Kuşadası, Kadıkalesi/Anaia Kazısı 2008 Yılı Çalışmaları
Zeynep MERCANGÖZ
13.10-13.25 2008 Pompeiopolis (Paflagonya) Kazı Çalışmaları
Lâtife SUMMERER
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Abdüsselam ULUÇAM
14.00-14.15 Ainos (Enez) 2008
Sait BAŞARAN
14.20-14.35 2008 Alara Kazısı
Osman ERAVŞAR
14.40-14.55 Divriği Kalesi Kazısı Yukarı Kilise Çalışmaları
A. Başak AKAY
15.00-15.15 Bitlis Kalesi Kazısı 2008 Yılı Çalışmaları
Kadir PEKTAŞ
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: V. Belgin DEMİRSAR ARLI
15.25-15.40 2008 Yılı Ani Kazıları
Yaşar ÇORUHLU
15.45-16.00 Hasankeyf Kazıları-2008
Abdüsselam ULUÇAM
16.05-16.20 Şavşat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalışması‟2008
Osman AYTEKİN
16.25-16.40 Hoşap Kalesi Kazısı-2008
Mehmet TOP
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Kadir PEKTAŞ
16.50-17.05 2008 Yılı Kubad Abad Kazı ve Onarım Çalışmaları
Oğuz KOÇYİĞİT
17.10-17.25 Eski Ahlat Şehri Kazısı 2008
Nakış KARAMAĞARALI
17.30-17.45 Beçin 2008 Kazısı
Rahmi Hüseyin ÜNAL
17.50-18.05 Alanya Kalesi 2008 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
M. Oluş ARIK
18.10-18.25 İznik Çini Fırınları Kazısı 2008
V. Belgin DEMİRSAR ARLI
18.25-18.30 Tartışma
18.30 Kapanış Konuşması









25 MAYIS 2009 PAZARTESİ KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
LYKOS SALONU



OTURUM BAŞKANI: Veli SEVİN
14.00-14.15 Filyos-Tios Kazısı Sonuçları
Sümer ATASOY
14.20-14.35 Tekirdağ-Heraion Teichos Kazısı
Neşe ATİK
14.40-14.55 Antandros 2008 Yılı Kazıları
Gürcan POLAT
14.55-15.10 Ara
OTURUM BAŞKANI: Neşe ATİK
15.10-15.25 2005-2008 Harput İçkale Osmanlı Mahalle Kazıları
Veli SEVİN
15.30-15.45 İlbadı Mezarlığı Kazısı 2008
H. Hüseyin BAYSAL
15.50-16.05 Kale-i Tavas (Tabae) 2008 Yılı Kazısı
Bozkurt ERSOY
16.10-16.25 Eskişehir-Han İlçesi 2008 Yılı Kurtarma Kazıları
A. Oğuz ALP
16.25-16.40 Ara
OTURUM BAŞKANI: Bozkurt ERSOY
16.40-16.55 Elmacık Omurgalı Fosilleri
Nurfeddin KAHRAMAN
17.00-17.15 2008 Yılı Resuloğlu E.T.Ç. Mezarlık Kazısı
Tayfun YILDIRIM
17.20-17.35 Sabuniye Höyüğü Kazı Çalışmaları 2008
Hatice PAMİR
17.40-17.55 2008 Yılı Surtepe (Birecik) Kurtarma Kazısı
Jesus Gil FUENSANTA
17.55-18.00 Tartışma



26 MAYIS 2009 SALI KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
LYKOS SALONU

OTURUM BAŞKANI: Oktay BELLİ
9.00-9.15 Oluz Höyük Kazısı 2008 Dönemi Çalışmaları
Şevket DÖNMEZ
9.20-9.35 Boyalı Höyük 2008 Kazısı
Tunç SİPAHİ
9.40-9.55 Afyonkarahisar/Bayat İlçesi Dede Mezarı Orta Tunç Çağ Nekropolü Kazıları 2008
Özdemir KOÇAK
10.00-10.15 Kayalıpınar Kazısı 2008
Vuslat MÜLLER-KARPE
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Tunç SİPAHİ
10.25-10.40 2008 Yılı Van-Yoncatepe Sarayı Kazısı
Oktay BELLİ
10.45-11.00 Zeytinliada Kazısı 2008
Nurettin ÖZTÜRK
11.05-11.20 Myndos 2008
Mustafa ŞAHİN
11.25-11.40 2008 Kelainai/Apameia Kibotos Jeofizik, Topografya ve Mimari Rölöve Çalışmaları
Alexander von KIENLIN
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Özdemir KOÇAK
11.50-12.05 Alabanda Bouleiterion‟u
Arzu ÖZTÜRK
12.10-12.25 Antiocheia ad Kragum İmparatorluk Tapınağı Araştırma, Kazı ve Restorasyon Projesi: 2008 Sezonu
Rhys TOWNSEND
12.30-12.45 İstanbul, Küçükyalı‟daki Orta Bizans Dönemi Yerleşimi Kazısı ve Arkeo-Park Projesi
Alessandra RICCI
12.50-13.05 2008 Yılı Liman Tepe Su Altı Kazıları
Hayat ERKANAL
13.10-13.25 Kyzikos Sualtı Araştırması-2008
Mustafa ŞAHİN
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Necmi KARUL
14.00-14.15 2008 Yılı Sivas/Hayranlı-Haliminhanı Kazısı
Erksin GÜLEÇ
14.20-14.35 2008 Yılı Direkli Mağarası Kazıları
Cevdet Merih EREK
14.40-14.55 Suluin Kazısı-2008
Harun TAŞKIRAN
15.00-15.15 Kaletepe Deresi 3 (Niğde) 2008 Yılı Kazıları
Steven KUHN
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Erksin GÜLEÇ
15.25-15.40 Ulucak Höyüğü Kazıları, 2008
Altan ÇİLİNGİROĞLU
15.45-16.00 Tepecik-Çiftlik 2008 Yılı Çalışmaları
Erhan BIÇAKÇI
16.05-16.20 2008 Köşk Höyük Kazıları
Aliye ÖZTAN
16.25-16.40 2008 Yılı Barcın Höyük Kazısı
Fokke GERRITSEN
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Erhan BIÇAKÇI
16.50-17.05 Aktopraklık Höyük Kazı Çalışmaları, 2008
Necmi KARUL
17.10-17.25 Keçiçayırı Kurtarma Kazısı, 2008
Turan EFE
17.30-17.45 İzmir-Yeşilova Höyük Kazıları, 2008
Zafer DERİN
17.45-18.00 Tartışma



27 MAYIS 2009 ÇARŞAMBA KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
LYKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Haluk SAĞLAMTİMUR
9.00-9.15 Ilısu Barajı ve HES Projesi, Kültürel Miras Çalışmaları
Nilüfer BABACAN
9.20-9.35 Hirbemerdon Tepe Arkeoloji Projesi 2008
Nicola LANERI
9.40-9.55 Diyarbakır/Bismil Kavuşan Höyük Kazıları, 2008
Gülriz KOZBE
10.00-10.15 Batman-Beşiri Sumaki Höyük 2008 Kazıları
Aslı ERİM ÖZDOĞAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Vecihi ÖZKAYA
10.25-10.40 2008 Yılı Müslümantepe Kazıları
Murat TARHAN
10.45-11.00 Ilısu Barajı-Salat Tepe 2008 Kazısı
A. Tuba ÖKSE
11.05-11.20 Siirt-Başur Höyük 2008 Yılı Kazısı
Haluk SAĞLAMTİMUR
11.25-11.40 Salat Camii Yanı Kazısı: Dicle Havzası‟nda Bulunan Neolitik Yerleşme
Yutaka MIYAKE
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ayşe Tuba ÖKSE
11.50-12.05 Hakemi Use (Diyarbakır) 2008 Kazıları
Halil TEKİN
12.10-12.25 Körtik Tepe 2008 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA
12.30-12.45 2008 Yılı Ziyaret Tepe Kazısı
Timothy MATNEY
12.50-13.05 Ilısu Baraj Gölü Alanında Paleolitik Çağ Yüzey Araştırması-2008
Harun TAŞKIRAN
13.10-13.25 2008 Diyarbakır Küçük Çaylar Yüzey Araştırması
Brian L. PEASNALL
13.30-13.45 Ilısu Barajı İnşaat Alanı 2008 Yüzey Araştırması
Ahmet GÖRMÜŞ
13.45-15.00 ARA






ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI


25 MAYIS 2009 PAZARTESİ ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
LADİK SALONU


OTURUM BAŞKANI: Hatice PAMİR
11.00-11.20 İstanbul Tarih Öncesi Çağlar / ITA Projesi 2008 Yılı Çalışmaları
İengül AYDINGÜN
11.25-11.45 Osmaniye Arkeolojik Yüzey Araştırması 2008 Yılı Çalışması
Füsun TÜLEK
11.50-12.10 2008 Yılı Tokat ve Amasya İlleri Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT
12.15-12.35 2008 Yılı Isparta ve Burdur İlleri Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT
12.35-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Sevil GÜLÇUR
14.00-14.20 Konya ve Karaman İlleri Yüzey Araştırmaları 2008
Hasan BAHAR
14.25-14.45 Kahramanmaraş Yüzey Araştırması 2008
Erkan KONYAR
14.50-15.10 Hatay Yüzey Araştırmaları 2008
Hatice PAMİR
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hasan BAHAR
15.20-15.40 Van, Ağrı ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırması-2008
Aynur ÖZFIRAT
15.45-16.05 Yassıhöyük Yüzey Araştırmalarında Toplanan Seramikler
Masako OMURA
16.10-16.30 Doğu Anadolu‟da Bulunan Farklı Mimari Mirasların Teknik Etkileşimi ve Koruma Programı
Masashi MORITA
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Erkan KONYAR
16.45-17.05 Yukarı Menderes Havzası: Baklan ve Çal İlçeleri Yüzey Araştırması Projesi 2008
Fulya DEDEOĞLU
17.10-17.30 Aksaray, Nevşehir, Niğde İlleri 2008 Yüzey Araştırması
Sevil GÜLÇUR
17.35-17.55 2008 Yılı Hatay ve Eskişehir İlleri Yüzey Araştırması
Erksin GÜLEÇ
17.55-18.00 Tartışma



26 MAYIS 2009 SALI ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
LADİK SALONU


OTURUM BAŞKANI: Alpaslan CEYLAN
9.00-9.20 2008 Yılında Manisa İli ve İlçelerinde Yürütülen Prehistorik-Protohistorik Yüzey Araştırmaları
Engin AKDENİZ
9.25-9.45 2008 Kahramanmaraş Prehistorik Dönem Yüzey Araştırması
Cevdet Merih EREK
9.50-10.10 Göllü Dağ Obsidiyen Araştırmaları 2008
Nur BALKAN-ATLI
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Nur BALKAN-ATLI
10.25-10.45 2008 Yılı Erzurum-Erzincan-Kars-Iğdır İlleri Yüzey Araştırması
Alpaslan CEYLAN
10.50-11.10 Afyonkarahisar İli ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2008
Özdemir KOÇAK
11.15-11.35 Hatay Amik Ovası Yüzey Çalışmaları 2008
K. Aslıhan YENER TÜRKKAN
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: K. Aslıhan YENER TÜRKKAN
11.50-12.10 2008 Yılı Çankırı Çorum Yüzey Araştırması
Tunç SİPAHİ
12.15-12.35 Sivas İli 2008 Yılı Yüzey Araştırması
Atilla ENGİN
12.40-13.00 2008 Yılında Doğu Anadolu Bölgesi‟nde Urartu Baraj, Gölet ve Sulama Kanallarının Araştırılması
Oktay BELLİ
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Ann E. KILLEBREW
14.00-14.20 Olba 2008 Araştırmaları
Emel ERTEN
14.25-14.45 2008 Yılı Cilicia Yüzey Araştırması
Giovanni SALMERI
14.50-15.10 2008 Yılı Korykos (Kızkalesi) Yüzey Araştırması
Serra DURUGÖNÜL
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Emel ERTEN
15.20-15.40 Kayseri Arkeolojik Yüzey Araştırması 2008
Fikri KULAKOĞLU
15.45-16.05 2008 Yılı Büklükale‟de Yapılan Yüzey Araştırmaları
Sachihiro OMURA
16.10-16.30 Mopsos Projesi: İskenderun Körfezi, Doğu Kilikya‟da 2008 Sezonu
Arkeolojik Yüzey Araştırmaları
Ann E. KILLEBREW
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Giovanni SALMERI
16.45-17.05 DKYAP 2008: Sivritaş Tepesi. Batı Dağlık Kilikya‟da Prehistorik Bir Taş Ocağı
Nicholas K. RAUH
17.10-17.30 Bursa ve Çevresi Yüzey Araştırması: Keles
Mustafa ŞAHİN
17.35-17.55 Sinop İçkalesi Selçuklu Dönemi Kitabelerinin Belgeleme Çalışmaları
Scott REDFORD
17.55-18.00 Tartışma



27 MAYIS 2009 ÇARŞAMBA ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
LADİK SALONU


OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER
9.00-9.20 2008 Alinda Yüzey Araştırması
Peter RUGGENDORFER
9.25-9.45 Bybassos Araştırmaları 2008
Winfried HELD
9.50-10.10 Afrodisyas Bölgesel Yüzey Araştırması 2008
Christopher RATTÉ
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Koray KONUK
10.25-10.45 Klazomenai Khorası ve Teos Yüzey Araştırması 2008 Yılı Çalışmaları
Elif KOPARAL
10.50-11.10 Karya‟da Damlıboğaz-Sarıçay Ovası, Sedir Adası ve Leleg Yarımadası Yüzey Araştırması-2008
Adnan DİLER
11.15-11.35 2008 Yılı, Muğla İli, Milas İlçesi ile Ören ve Selimiye Beldeleri‟nde Arkeolojik Yüzey Araştırması
Abuzer KIZIL
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Winfried HELD
11.50-12.10 2008 Yılı Güney Troas (Ayvacık, Bayramiç ve Ezine) Bizans Yerleşmeleri Yüzey Araştırması
Beate BÖHLENDORF-ARSLAN
12.15-12.35 Pergamon 2008 Yılı Yakın Çevrede Yapılan Çalışmalar ve Sonuçları
Felix PIRSON
12.40-13.00 2008 Yılı Sagalassos Yüzey Araştırmaları
Marc WAELKENS
13.05-13.25 2008 Gökova Körfezi Yüzey Araştırması
Koray KONUK
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Abuzer KIZIL
14.00-14.20 Sultanahmet Tarihî Kentsel Projesi: Batı Güzergâhı ve Hormizdas Kompleksi
Eugenia BOLOGNESI RECCHİ FRANCESCHINI
14.25-14.45 İstanbul Sur İçinde Yapılan Arkeolojik Yüzey Araştırması 2008 Sezonu Çalışmaları
Ferudun ÖZGÜMÜŞ
14.50-15.10 Boğaziçi Topografyası: 2008 Çalışmaları
Asnu-Bilban YALÇIN
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Asnu-Bilban YALÇIN
15.20-15.40 Eskişehir, Kanlıtaş Höyük ve Civarı Yüzey Araştırması, 2008
Ali Umut TÜRKCAN
15.45-16.05 2008 Yılı Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar İlleri Yüzey Araştırması
Hakan SİVAS
16.10-16.30 2008 Kuşaklı Höyük ve Çevresinde (Batı Sorgun, Yozgat) Araştırma
Stefania MAZZONI
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ferudun ÖZGÜMÜŞ
16.45-17.05 Kocaeli İli ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2008
Ayşe ÇALIK ROSS
17.10-17.30 2008 Yılı Mardin İli Mazıdağı ve Çevresi Yüzey Araştırması
Murat TARHAN
17.35-17.55 2007-2008 İzmir Araştırmaları
A. Semih GÜNERİ
17.55-18.00 Tartışma



28 MAYIS 2009 PERŞEMBE ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
LYKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Turgut H. ZEYREK
9.00-9.20 Erzen Şehri'nin Lokalizasyonu Meselesi: 2008 Yüzey Araştırma Sonuçları
Adnan ÇEVİK
9.25-9.45 2008 Bayburt Yüzey Araştırması
Haldun ÖZKAN
9.50-10.10 Artvin-Erzurum İlleri: Çoruh Vadisi‟ndeki Tarihî Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması‟2008
Osman AYTEKİN
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Bilge HÜRMÜZLÜ
10.25-10.45 Besni Yüzey Araştırması-2008
Turgut H. ZEYREK
10.50-11.10 Kuzey Tyana Yüzey Araştırması: Üçüncü Sezonun Ön Raporu
Lorenzo D‟ALFONSO
11.15-11.35 Mersin İli Erdemli ve Silifke İlçeleri‟nde Antik Dönemde Kentleşme ve Tarımsal Organizasyon Araştırması „2008
Ümit AYDINOĞLU
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ümit AYDINOĞLU
11.50-12.10 Isparta Bölgesi Yüzey Araştırması
Bilge HÜRMÜZLÜ
12.15-12.35 Tekirdağ Ganos 2008 Yüzey Araştırması
Zeynep KOÇEL ERDEM
12.40-13.00 Bozcaada (Tenedos) Araştırması 2008
Ali Yalçın TAVUKÇU
13.05-13.25 2008 Yılı Gelibolu Yarımadası Prehistorik Dönem Yüzey Araştırması
Onur ÖZBEK
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: A. Osman UYSAL
14.00-14.20 Geç Antik Dönemde Silifke Kırsalında Yerleşim: 2002-2007 Yılları Yüzey Araştırması Sonuçları
Günder VARİNLİOĞLU
14.25-14.45 İdyma ve Çevresi Yüzey Araştırmaları 2008
Kaan İREN
14.50-15.10 Zenonopolis (Isauria) 2008
Turgut SANER
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER
15.20-15.40 Ortaçağ ve Sonrası Muş İli Yüzey Araştırması-2008
Bülent Nuri KILAVUZ
15.45-16.05 Çanakkale İli Yılı Ortaçağ ve Türk Dönemi Yüzey Araştırması 2008
A. Osman UYSAL
16.10-16.30 Hakkari ve İırnak İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırması-2008
Kemal ÖZKURT
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Kaan İREN
16.45-17.05 Ege-Akdeniz Bölgesi Sualtı Araştırması, 2008
A. Harun ÖZDAŞ
17.10-17.30 Bodrum Yarımadası Antik batık Yüzey Araştırması
Okran KÖYAĞASIOĞLU
17.35-17.55 Kuzey Batı Anadolu ve Trakya‟da Megalitik ve Kaya-Oyma Anıtlar ve Kült Alanları Projesi Edirne ve
Kırklareli 2008 Yüzey Araştırması
Engin BEKSAÇ
17.55-18.00 Tartışma




28 MAYIS 2009 PERŞEMBE ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
SALBAKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Thomas DREW-BEAR
9.00-9.20 Dağlık Kilikia Yerleşim Tarihi ve Epigrafya Çalışmaları 2008
Hamdi ŞAHİN
9.25-9.45 Kilikya Yüzey Araştırmaları 2008
Mustafa H. SAYAR
9.50-10.10 Doğu Likya‟da Epigrafya Araştırmalar
Bülent İPLİKÇİOĞLU
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Bülent İPLİKÇİOĞLU
10.25-10.45 Küçük Menderes Vadisi‟nde 2008 Epigrafik Araştırma
Marijana RICL
10.50-11.10 Karia‟da Yüzey Araştırması, 2008
Ender VARİNLİOĞLU
11.15-11.35 Apameia, Dokimeion ve Kotiaeion Yazıtları
Thomas DREW-BEAR
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ender VARİNLİOĞLU
11.50-12.10 Kibyratis 2008
Thomas CORSTEN
12.15-12.35 Oinoanda 2008
Martin BACHMANN
12.40-13.00 Mysia‟da Epigrafi Araştırmaları 2008
Cumhur TANRIVER
13.05-13-25 Lydia 2008
Cumhur TANRIVER
13.25-14.00 ARA




29 MAYIS 2009 CUMA ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
LYKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Nilay KARAKAYA
9.00-9.20 2008 Yılı Bithinia Bölgesi Bizans Manastırları Yüzey Araştırması
Marie-France AUZÉPY
9.25-9.45 Avkat Araştırma Projesi 2008
Hugh ELTON
9.50-10.10 Paflagonya Pompeiopolis Antik Kenti Çevresinde 2008 Yüzey Araştırmaları
Lâtife SUMMERER
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Lutgarde VANDEPUT
10.25-10.45 Kayseri‟nin Yeşilhisar İlçesi, Erdemli Vadisi‟ndeki Bizans Yerleşimi
Nilay KARAKAYA
10.50-11.10 Kapadokya'da Kaya Resimleri Üzerindeki Çalışmalar. Şahinefendi Kırk Şehitler Kilisesi ve Diğer Sitler:
Tanıma, Konservasyon ve Değerlendirme (2008 Raporu)
Maria ANDALORO
11.15-11.35 2008 Yılı Uluabat Gölü Çevresi Yüzey Araştırması
Ali Kazım ÖZ
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO
11.50-12.10 Merkezi (İç) Lidya Arkeolojik Yüzey Araştırması: 2008 Sonuçları
Christopher ROOSEVELT
12.15-12.35 Beydağları Yüzey Araştırmaları 2008: Kitanaura ve Mnara
İsa KIZGUT
12.40-13.00 Pisidia Yüzey Araştırması Projesi: 2008 Yılı Pednelissos Teritoryumu Araştırması
Lutgarde VANDEPUT
13.05-13.25 Mandalya Körfezi Arkeolojik Yüzey Araştırması 2007-2008
Raffaella PIEROBON-BENOIT
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Veli KÖSE
14.00-14.20 Pepouza ve Tymmion 2008
Peter LAMPE
14.25-14.45 İlk Tunç Çağı Ankara Bölgesi Araştırmaları (ODTÜ Yüzey Araştırması 2008)
Jan-K. BERTRAM
14.50-15.10 Tavium 2008 Yılı Raporu
Karl STROBEL
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Giuseppe RAGONE
15.20-15.40 Çaltılar Yüzey Araştırması 2008
Nicoletta MOMIGLIANO
15.45-16.05 Taşkent-Seydişehir 2008
Asuman BALDIRAN
16.10-16.30 Komana Yüzey Araştırması 2008
Deniz Burcu ERCİYAS
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Deniz Burcu ERCİYAS
16.45-17.05 Aspendos Araştırmaları: 2008 Yılı Birinci Sezon Çalışmaları
Veli KÖSE
17.10-17.30 Zonguldak Bölgesi Yüzey Araştırması 2008
Güngör KARAUĞUZ
17.35-17.55 Temnos Şehri (Güney Aiolis) Araştırma Projesi: 2008 Raporu
Giuseppe RAGONE
17.55-18.00 Tartışma





ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI


28 MAYIS 2009 PERŞEMBE ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
LADİK SALONU


OTURUM BAŞKANI: Onur ÖZBEK
9.00-9.20 Hazar Gölü Tarihî Batık Yerleşimi ve Çevresinin Petrografik ve İncekesit Analizleri
Çiğdem ÖZKAN AYGÜN
9.25-9.45 Arkeolojik Kazılarda Bulunan Metal Eşyaların Midex-M ile Element Bileşimlerinin Belirlenmesi: Bitlis Kalesi Kazısı
Tamer KORALAY
9.50-10.10 Tarihî Eserlerde Kullanılan Volkanik Kökenli Yapı Taşlarında Mineralojik, Petrografik ve Jeokimyasal İncelemeler:
Bitlis Kalesi Örneği
Tamer KORALAY
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. Beril TUĞRUL
10.25-10.45 Trakya‟da Neolitik Dönemde Kayaçların Kullanımı: Jeo-arkeolojik Çalışmalar
Onur ÖZBEK
10.50-11.10 Kapadokya Kaya Resimleri Üzerindeki Çalışmalar. Şahinefendi Kırk Şehitler Kilisesi ve Diğer Sitlerde Analitik
İncelemeler (2008) Raporu
Ulderico SANTAMARIA
11.15-11.35 Tufanbeyli‟de Eski Döneme Ait Maden Galerisindeki Bir Buluntu
Ergun KAPTAN
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. Emel GEÇKİNLİ
11.50-12.10 Demirköy, Fatih Dökümhanesi‟nde Demirci İşbirliği ile İlgili İncelemeler
Hadi ÖZBAL
12.15-12.35 Birecik ITÇ Mezarlığı Metal Buluntuları
Ünsal YALÇIN
12.40-13.00 Uluburun Batığı‟ndaki Muhtelif Metaller Üzerine
Ünsal YALÇIN
13.05-13.25 Bazı Takı Elemanı Parçaların Radyografi Tekniği ile İncelenmesi
A. Beril TUĞRUL
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Ali Akın AKYOL
14.00-14.20 Augustus Tapınağı 2008 Yılı Arkeometrik Çalışmaları
Yusuf Kaan KADIOĞLU
14.25-14.45 19.Yüzyıla ait “Marifet-name” Adlı Yazma Esere Uygulanan Koruma ve Onarım İşlemleri
Esra MERT
14.50-15.10 Ürgüp Kayakapı Kaya Kilise Koruma Onarım Çalışmaları
Bekir ESKİCİ
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Şahinde DEMİRCİ
15.20-15.40 Kaunos Tuzlası Jeofizik Araştırmaları
Sema ATİK
15.45-16.05 Tarihî Kireçtaşlarındaki Biyolojik Bozulmaların Biyomineralleştirme ile Onarımı ve Elde Edilen Sonuçların
Değerlendirilmesi
Meltem Cemre ÜSTÜNKAYA
16.10-16.30 Aziz Nikolaos Kilisesi (Demre, Antalya) Yapı Malzemelerinin Arkeometrik Yönden İncelenmesi ve Değerlendirilmesi
Ali Akın AKYOL
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Bekir ESKİCİ
16.45-17.05 Alanya Selçuklu Sarayı Kazısı Cam Buluntularının Malzeme Özellikleri
Şahinde DEMİRCİ
17.10-17.30 Sarı Dekorlu Topkapı Sarayı Çinilerinin Karakterizasyonu
A. Emel GEÇKİNLİ
17.35-17.55 Lagina Kazı Buluntuları Üzerinde Arkeometrik Çalışmalar
Hasibe CİNGİLLİ VURAL
17.55-18.00 Tartışma



28 MAYIS 2009 PERŞEMBE ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
SALBAKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Mahmut G. DRAHOR
14.00-14.20 İstanbul Tarih Öncesi Çağlar Araştırmaları/ITA Projesi-2008 Yılı Jeofizik Çalışma Sonuçları
Volker HEYD
14.25-14.45 Amasya/Oluz Höyük, Kars/Ani ve Van/Yoncatepe‟de 2008 Yılı Arkeojeofizik Uygulamaları
Fethi Ahmet YÜKSEL
14.50-15.10 Augustus tapınağı Arkeometrik İncelemeleri Kapsamında Jeofizik Çalışmalar
Selma KADIOĞLU
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Vedat ONAR
15.20-15.40 Bayraklı Höyüğü (Smyrna) Tümleşik Jeofizik Çalışmaları-2008
Mahmut G. DRAHOR
15.45-16.05 Laodikeia‟da Geo-radar (GPR) Taramaları
Mehmet MEDER
16.10-16.30 Bozkurt Kurgan Mezarlığı Kazısı jeomanyetik Araştırması-2008
Meriç A. BERGE
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL
16.45-17.05 Klaros Jeoarkeolojisi Bakımından Ahmetbeyli Vadisi (Menderes-İzmir) Aşağı Kesiminde Kıyı Çizgisi Değişimleri
Mehmet DOĞAN
17.10-17.30 Amasya-Oluz Höyük Kazısı 2008 Yılı Arkeozoolojik Sonuçları
Vedat ONAR
17.35-17.55 Yenikapı Metro ve Marmaray Kazılarında Ortaya Çıkarılan Hayvan İskelet Kalıntılarının Ön İnceleme Sonuçları
Vedat ONAR
17.55-18.00 Tartışma



29 MAYIS 2009 CUMA ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
LADİK SALONU


OTURUM BAŞKANI: Mehmet SAĞIR
9.00-9.20 Peroneal Tüberkülün Anatomisi, Fonksiyonu ve Görülme Sıklığı: Van-Karagündüz Toplumu Üzerine Bir Çalışma
İsmail BAYKARA
9.25-9.45 Datça/Burgaz İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
Seda ARIHAN
9.50-10.10 Metropolis‟te Bir Yüzlendirme Çalışması
Sadi ÇAĞDIR
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Handan ÜSTÜNDAĞ
10.25-10.45 Gümüşlük, Milas İskeletlerinin Ağız ve Diş Sağlığı
Mehmet SAĞIR
10.50-11.10 Assos Topluluğunda Ağız Sağlığı
Alper CAN
11.15-11.35 Kalecik (Van) İnsanlarının Ağız ve Diş Sağlığı
Hakan YILMAZ
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hakan YILMAZ
11.50-12.10 Kızlar Manastırı İnsanlarına ait Dişlerin Analizi
Pınar GÖZLÜK KIRMIZIOĞLU
12.15-12.35 Laodikeia İskeletlerinin Osteolojik Analizi
Işın GÜNAY
12.40-13.00 Alanya Kalesi Kazısında Bulunan İnsan İskeletleri
Handan ÜSTÜNDAĞ
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Yılmaz Selim ERDAL
14.00-14.20 Anadolu‟nun İlk İnsanları (Dursunlu Pleyistosen Buluntuları)
Erksin GÜLEÇ
14.25-14.45 Osmanlı Dönemi Kafataslarının Geometrik Morfolojik Analizi
İsmail ÖZER
14.50-15.10 Resuloğlu İskeletlerinin Antropolojik Analizi
İzzet DUYAR
15.15-15.35 Değirmentepe (Malatya) Çocuk İskeletlerinin Antropolojik Analizi
Ömür Dilek ERDAL
15.35-15.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: İzzet DUYAR
15.50-16.10 Kızlar Manastırı İskeletlerin Analizi
Ayhan YİĞİT
16.15-16.35 İkiztepe Çocuklarında Beslenme ve Büyüme
Kameray ÖZDEMİR
16.40-17.00 Kafatası ve Diş Morfolojilerine Dayanarak Üç Anadolu Topluluğunda Biyolojik Uzaklıkların Belirlenmesi
Serpil EROĞLU
17.05-17.25 Antandros İnsan İskelet Kalıntılarından Hareketle Yanmış Kemiklerin Önemi Üzerine Bir Değerlendirme
Özge YILDIZ
17.30-17.50 Perge Batı Nekropolisi İnsan İskelet Kalıntılarının Antropolojik Analizi
Yılmaz Selim ERDAL
17.50-18.00 Tartışma






MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI


26 MAYIS 2009 SALI MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI
SALBAKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Poul PEDERSEN
14.00-14.20 Pers İmparatorluk Devri Mühür ve Mühür Baskıları, 2008
Deniz KAPTAN
14.25-14.45 Gaziantep ve Erzurum Müzeleri‟nden Bir Grup Urartu Diski
Bilcan GÖKÇE
14.50-15.10 Bir Grup Urartu At Koşum Parçası
Rafet ÇAVUŞOĞLU
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Rafet ÇAVUŞOĞLU
15.20-15.40 Şanlıurfa Müzesi‟ndeki İslam Dönemi Taş Eserleri
Gülsen BAŞ
15.45-16.05 2008 Tatarlı Tümülüsü Ahşap Kalaslarının Restorasyonu
Alexander von KIENLIN
16.10-16.30 Türk-Danimarka 2008 Yılı Halikarnassos Araştırması
Poul PEDERSEN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Gülsen BAŞ
16.45-17.05 Çatalhöyük‟te Sosyal Hafıza
Başak BOZ
17.10-17.30 Gaziantep Müzesi‟ne Bulunan Bir Grup Hitit İnsan ve Tanrı Heykelciği
Halil Hamdi EKİZ
17.35-17.55 Adıyaman, Gaziantep ve Şanlıurfa Müzeleri‟nde Yer Alan “Roma Dönemi Ticaret Malları”
Enver AKIN
17.55-18.00 Tartışma



27 MAYIS 2009 ÇARŞAMBA MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI
SALBAKOS SALONU


OTURUM BAŞKANI: Ayşe AYDIN
9.00-9.20 Yozgat Müzesi‟nden Yazıtlar
Christian WALLNER
9.25-9.45 Tire Müzesi‟nde Bulunan Grekçe ve Latince Yazıtlar
Marijana RİCL
9.50-10.10 Heraion Teichos Kazı Sikkeleri
Oya YAĞIZ
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ayşe ÇAYLAK TÜRKER
10.25-10.45 Aya Sofya Müzesi Projesi 2008 Yılı Çalışmaları: Bizans Mermer Sütun Başları
Alessandra GUIGLIA
10.50-11.10 Efes‟teki Aziz John‟un İlk Bazilikasının Başlıkları
Eugenio RUSSO
11.15-11.35 Adana Müzesi‟ndeki Figürlü Paye
Ayşe AYDIN
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Alessandra GUIGLIA
11.50-12.10 Muğla İli ve İlçelerindeki Arkeoloji Müzelerinde Bulunan Bizans Dönemine Ait Taş Eserler
Hatice ÖZYURT ÖZCAN
12.15-12.35 Malatya ve Bolu Arkeoloji Müzeleri‟nde Bulunan Bizans Sikkeleri
Zehra DEMİREL GÖKALP
12.40-13.00 Çanakkale Arkeoloji Müzesi Bizans Dönemi Mimari Plastik ve Liturjik Taş Eserleri
Ayşe ÇAYLAK TÜRKER
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Suat ATEŞLİER
14.00-14.20 Konya Arkeoloji Müzesinde Korunan Konya Karahöyük Kazılarına ait Arkeolojik Malzeme Üzerinde Çalışmalar
A. Semih GÜNERİ
14.25-14.45 Çorum Arkeoloji Müzesi‟nde Bulunan Erken Tunç Çağı Maden Buluntularının Zararsız XRF Analizi
Thomas ZIMMERMANN
14.50-15.10 Ahlatlıbel Buluntuları
Jan K. BERTRAM
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Thomas ZIMMERMANN
15.20-15.40 Eumenia‟dan (Işıklı) Mimari Bloklar
Bilal SÖĞÜT
15.45-16.05 Euromos ve Hacıbayramlar Arkaik Mimari Terrakottaları
Suat ATEŞLİER
16.10-16.30 Şanlıurfa Müzesi‟nden Bir Büst
Ergün LAFLI
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Jan K. BERTRAM
16.45-17.05 Trabzon Ayasofya Müzesi Çan Kulesinde Bulunan Kazıma Tekniğinde Yapılmış Gemi Tasvirleri, 2008 Yılı Çalışmaları
Harun ÖZDAŞ
17.10-17.30 Bitlis Kalesi ve Yakın Çevresindeki Jeolojik ve Jeoteknik Sorunların Jeoarkeolojik Açısından İncelenmesi
Halil KUMSAR
17.35-17.55 Hierapolis ve Laodikya Antik Kentleri‟ndeki Deprem İzlerinin Jeoarkeolojik Açıdan Değerlendirilmesi
Halil KUMSAR
17.55-18.00 Tartışma

Hiç yorum yok: