Reklamlar


PaleoBerkay, Google'dan sağlanan reklam gelirleriyle desteklenmektedir. Müstehcenlik, şiddet ve yasadışı etkinlikler gibi konulardaki reklamları engellemeye yönelik çaba gösteriyoruz. PaleoBerkay olarak, bunların ötesinde, Türkiye yasalarına göre yasal bile olsa, tarihi eser kaçakçılığı, definecilik ya da arkeolojik alanların ya da buluntuların tahribatını teşvik eden hiçbir içeriğin sitemizde yer almasına tahammül etmiyoruz. Bu tip içeriği engellemek için de elimizden geleni yapıyoruz.

PaleoBerkay'daki tüm reklam birimlerinin, kullanıcılarımızı ve reklamverenlerimizi aldatmaya yönelik olmayacak biçimde sayfalara yerleştirilmesine özen gösteriyoruz. Ayrıca, PaleoBerkay olarak, reklamların kullanıcıyı rahatsız etmemesi için, fazla alan kaplamamasına da dikkat ediyoruz. Bir sorunla karşılaşan ziyaretçilerimizin şikayetlerini her zaman yanıtlayacağız.

Reklamlardan elde ettiğimiz gelirleri, ziyaretçilerimize kitap hediye etmek ya da bir konferansa katılmak için yolculuk masraflarımızı karşılamak gibi amaçlarla yine arkeoloji için kullanırız.

PaleoBerkay'da yayınlanan sponsor bağlantılar hakkında daha ayrıntılı bilgi:

PaleoBerkay, 2005 yılından itibaren Google AdSense reklamları yayınlamaktadır.

İSTENMEYEN REKLAMLAR

Temel ilkemiz, ziyaretçilerimizin reklamlardan rahatsızlık duymamasıdır. Bundan dolayı, web sayfalarımızda genellikle az yer kaplayan reklamlar yayınlarız. Aynı zamanda, Google reklamlarıyla ilgili olarak, etik bulmadığımız fakat ne yazık ki, bir arkeoloji sitesinde en çok yayınlanan türde olan definecilikle ilgili reklamları engellemek için de özen gösteririz.

Eğer, gördüğünüz Google reklamlarında rahatsızlık duyduğunuz nitelikte bir içerik bulunuyorsa, bu bağlantıya tıklayarak, reklamı gördüğünüz sayfayı ve reklamın hangi sayfaya bağlantıda olduğunu bize bildirirseniz, bu reklamın kaldırılması için gerekenleri yaparız. Bu tür reklamların adresini öğrenmek için, reklama tıklayıp ziyaret etmeniz gerekmez, reklam başlığını farenizin sağ tuşuyla tıklayıp bağlantıyı kopyalayıp bize göndereceğiniz mesaja yapıştırabilirsiniz.

(Google, site içeriğiyle ilgili ve ilgi alanına dayalı reklamlar yayınlamaktadır.)

REKLAM GELİRLERİMİZLE NE YAPARIZ?

PaleoBerkay'dan kaynaklanan Google reklam gelirlerimizi, kesinlikle arkeoloji dışında başka şeyler için kullanmayız. Bu gelirleri, yine arkeoloji için kullanmak temel ilkeimizdir. Ziyaretçilerimize çeşitli zamanlarda kitap hediye etmek için reklam gelirlerimizi kullanırız.

Reklam gelirlerimizi aynı zamanda, arkeoloji ile ilgili, örneğin bir konferansa katılmak, yurtdışına kazıya gitmek gibi, seyahatlerimiz için de kullanırız. Bunlar, bu seyahatlerde yaptığımız harcamanın ancak küçük bir kısmını karşılamaktadır.