Sosyal medya paylaşımları

  • Academia'da takip edin (tam metin PDF makaleler)

    18 Mayıs 2011

    33. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

    33. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

    Tarih: 23-27 Mayıs 2011

    Yer: Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi İnönü Üniversitesi, Malatya


    KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

    23 MAYIS 2011 PAZARTESİ     
    KONFERANS SALONU

    10.00 AÇILIŞ TÖRENİ


    OTURUM BAŞKANI: Abdüsselam ULUÇAM
    11.00-11.15 Milas Hanedan Anıtı
    Cengiz IŞIK

    11.20-11.35 Arslantepe 2010 Kazı Sonuçları
    Marcella FRANGIPANE
    11.40-11.55 Sulusaray/Sebastopolis (Tokat), Temizlik Çalışmaları ve Ziyaretçiler İçin Bir Gezi Güzergâhı Oluşturulmasında İlk Adımlar
    Markus KOHL

    OTURUM BAŞKANI: Refik DURU
    14.00-14.15 Göbekli Tepe Kazısı 2010 Yılı Raporu
    Klaus SCHMIDT
    14.20-14.35 Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük’ün Öncülleri
    Douglas BAIRD
    14.40-14.55 2010 Sezonu Çatalhöyük Kazıları
    Ian HODDER
    15.00-15.15 Aşıklı 2010
    Mihriban ÖZBAŞARAN

    OTURUM BAŞKANI: Mihriban ÖZBAŞARAN
    15.25-15.40  Bademağacı Höyüğü’nde Son Kazı Dönemi-2010
    Refik DURU  
    15.45-16.00 Beycesultan Höyüğü 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
    Eşref ABAY 
    16.05-16.20 Çine-Tepecik 2010 Yılı Kazıları
    Sevinç GÜNEL  
    16.25-16.40 Seyitömer Höyük 2010 Yılı Kazısı
    A. Nejat BİLGEN

    OTURUM BAŞKANI: Sevinç GÜNEL
    16.50-17.05 Kırklareli Höyüğü Kazıları 2010 Yılı Çalışmaları
    Eylem ÖZDOĞAN    
    17.10-17.25 Küllüoba Kazıları, 2010
    Turan EFE    
    17.30-17.45 Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2010
    Halime HÜRYILMAZ
    17.50-18.05  Aktopraklık Höyük Kazı Çalışmaları, 2010
    Necmi KARUL



    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: Sevil GÜLÇUR
    14.00-14.15 Paşalar Kazısı-2010
    Berna ALPAGUT
    14.20-14.35 Karain Kazıları-2010
    Işın YALÇINKAYA
    14.40-14.55 2010 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
    Erksin GÜLEÇ
    15.00-15.15 Çorakyerler 2010 Yılı Kazısı
    Ayla SEVİM EROL

    OTURUM BAŞKANI: Bilal SÖĞÜT
    15.30-15.45 Suluin Kazısı-2010
    Harun TAŞKIRAN
    15.50-16.05  2010 Yılı Direkli Mağarası Kazıları, Kahramanmaraş
    Cevdet Merih EREK   
    16.10-16.25 Güvercinkayası 2010 Kazısı Sonuçları
    Sevil GÜLÇUR
    16.30-16.45 Tepecik-Çiftlik 2010 Yılı Çalışmaları
    Erhan BIÇAKÇI

    OTURUM BAŞKANI: Harun TAŞKIRAN
    17.00-17.15 İzmir’in Prehistorik Yerleşimi, Yeşilova Höyüğü 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
    Zafer DERİN 
    17.20-17.35 2010 Yılı Ulucak Höyük Kazıları
    Özlem ÇEVİK
    17.40-17.55 2010 Barcın Höyük Kazıları
    Fokke GERRITSEN



    24 MAYIS 2011 SALI
    KONFERANS SALONU

    OTURUM BAŞKANI: Timothy P. HARRISON
    9.00-9.15  2010 Yılı Gökçeada Uğurlu-Zeytinlik Kazısı
    Burçin ERDOĞU
    9.20-9.35  Troia 2010 Kazı Sonuçları
    Peter JABLONKA
    9.40-9.55  2010 Yılı Panaztepe Kazıları
    Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN
    10.00-10.15 2010 Yılı Alaca Höyük Kazıları
    Duygu ÇELİK

    OTURUM BAŞKANI: Aygül SÜEL
    10.25-10.40 2010 Yılı Büklükale Kazıları
    Kimiyoshi MATSUMURA 
    10.45-11.00 Tarsus-Gözlükule 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
    Aslı ÖZYAR
    11.05-11.20 Kinet Höyük (Dörtyol/Hatay), 2010 Araştırma Sezonu
    Marie-Henriette GATES
    11.25-11.40 2010 Tayinat Kazıları ve Araştırmaları
    Timothy P. HARRISON

    OTURUM BAŞKANI: Aslı ÖZYAR
    11.50-12.05 Samsun-İkiztepe Kazılarının 2010 Yılı Sonuçları
    Önder BİLGİ
    12.10-12.25 Oluz Höyük Kazısı 2010 Dönemi Çalışmaları
    Şevket DÖNMEZ  
    12.30-12.45 2010 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
    Aygül SÜEL
    12.50-13.05 Kerkenes Dağ 2010
    Scott BRANTING

    OTURUM BAŞKANI: Isabella CANEVA
    14.00-14.15 2010 Alalakh Kazısı Sonuçları
    K. Aslıhan YENER
    14.20-14.35 Acemhöyük 2010 Yılı Kazıları
    Aliye ÖZTAN
    14.40-14.55 2010 Yılı Kültepe-Kaniş Kazıları
    Fikri KULAKOĞLU
    15.00-15.15 2010 Yılı Boğazköy-Hattuşa’da Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
    Andreas SCHACHNER

    OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN
    15.25-15.40 Hacımusalar Kazısı 2010
    İlknur ÖZGEN
    15.45-16.00  Gelidonya Burnu Tunç Çağı Batığı Sualtı Kazısı
    Harun ÖZDAŞ
    16.05-16.20 Kilise Tepe Erken Tunç Çağı Çalışmaları
    T. Emre ŞERİFOĞLU
    16.25-16.40 Ovaören 2010 Yılı Kazıları
    S. Yücel ŞENYURT

    OTURUM BAŞKANI: Fikri KULAKOĞLU
    16.50-17.05 Mersin-Yumuktepe: 2010 Kazı Sezonu
    Isabella CANEVA
    17.10-17.25 Oylum Höyük 2010
    Atilla ENGİN
    17.30-17.45 Zincirli Höyük 2010
    David SCHLOEN
    17.50-18.05 Altıntepe Urartu Kalesi 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Mehmet KARAOSMANOĞLU




    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: Nevzat ÇEVİK
    9.00-9.15  İstanbul Küçükçekmece Göl Havzası 2010 Yılı Kazı Sonuçları
    Şengül AYDINGÜN
    9.20-9.35   Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi 2010 Yılı: Kazı, Koruma-Onarım Çalışmaları
    Asnu-Bilban YALÇIN
    9.40-9.55  2010 Zeytinli Ada Kazısı ve Onarım Çalışmaları
    Nurettin ÖZTÜRK
    10.00-10.15 Tekirdağ-Karaevlialtı Antik Heraion Teikhos Şehri Kazıları
    Neşe ATİK

    OTURUM BAŞKANI: Marc WAELKENS
    10.25-10.40 Filyos-Tios Kazısı 2010
    Sümer ATASOY
    10.45-11.00 Hadrianoupolis 2010 Çalışmaları
    Vedat KELEŞ
    11.05-11.20 Pompeiopolis (Paflagonya) 2010
    Lâtife SUMMERER    
    11.25-11.40 Komana Kazısı 2010
    Deniz Burcu ERCİYAS

    OTURUM BAŞKANI: Sümer ATASOY
    11.50-12.05 Kibyra Kazı Çalışmaları 2010
    Şükrü ÖZÜDOĞRU    
    12.10-12.25 2010 Yılı Sagalassos ve Düzen Tepe Kazı, Konservasyon ve Restorasyon Kampanyası
    Marc WAELKENS
    12.30-12.45 Myra-Andriake Kazıları 2010
    Nevzat ÇEVİK
    12.50-13.05 Olba 2010 Kazıları
    Emel ERTEN  
    13.05-13.15 Tartışma   



    25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
    KONFERANS SALONU

    OTURUM BAŞKANI: G. Kenneth SAMS
    9.00-9.15  Van Ayanis Kalesi Kazıları, 2010
    Altan ÇİLİNGİROĞLU
    9.20-9.35  Tuşpa/Van Kalesi Höyüğü Kazısı 2010
    Erkan KONYAR
    9.40-9.55  Oymaağaç-Nerik (?) Projesi 2010
    Rainer CZICHON
    10.00-10.15 2010 Yılı Şarhöyük (Dorylaion) Kazıları
    Taciser SİVAS

    OTURUM BAŞKANI: Altan ÇİLİNGİROĞLU
    10.25-10.40 Gordion 2010
    G. Kenneth SAMS
    10.45-11.00 Daskyleion 2010 Yılı Kazıları
    Taylan DOĞAN
    11.05-11.20 2010 Yılı Sardis Kazısı
    Nicholas CAHILL
    11.25-11.40 Efes 2010
    Sabine LADSTÄTTER

    OTURUM BAŞKANI: K. Aslıhan YENER
    11.50-12.05 2010 Yılı Priene Çalışmaları
    Selma GÜN
    12.10-12.25 Limyra 2010
    Martin SEYER 
    12.30-12.45 Arykanda 2010
    Ayça ÖZCAN
    12.50-13.05 2010 Yılı Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Halûk ABBASOĞLU

    OTURUM BAŞKANI: Volkmar von GRAEVE
    14.00-14.15 Bayraklı-Smyrna Kazıları 2010
    Meral AKURGAL
    14.20-14.35 2010 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
    Ömer ÖZYİĞİT
    14.40-14.55 2010 Yılı Klazomenai Kazısı
    Yaşar E. ERSOY
    15.00-15.15 Klaros 2010
    Nuran ŞAHİN

    OTURUM BAŞKANI: Nurettin ARSLAN
    15.25-15.40 2010 Yılı Milet Çalışmaları
    Volkmar von GRAEVE
    15.45-16.00 Antik Smyrna, 2010
    Akın ERSOY
    16.05-16.20 2010 Yılı Aigai Kazıları
    Yusuf SEZGİN
    16.25-16.40 Pergamon-2010 Yılı Çalışma Raporu
    Felix PIRSON

    OTURUM BAŞKANI: Meral AKURGAL
    16.50-17.05 Antandros 2010 Yılı Kazıları
    Gürcan POLAT
    17.10-17.25 Smintheion 2010
    Davut KAPLAN
    17.30-17.45 2010 Yılı Assos Kazı Çalışmaları
    Nurettin ARSLAN
    17.50-18.05 Enez (Ainos) Kazısı 2010
    Sait BAŞARAN
    18.05-18.10 Tartışma



    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: S. Yücel ŞENYURT
    9.00-9.15  Ilısu Barajı-Salat Tepe 2010 Kazısı
    Ahmet GÖRMÜŞ
    9.20-9.35  Hirbemerdon Tepe Kazı Projesi, 2010
    Nicola LANERI
    9.40-9.55  Diyarbakır-Kavuşan Höyük 2001-2009 Arkeolojik Çalışmaları Değerlendirme Raporu
    Gülriz KOZBE
    10.00-10.15 2010 Gre Amer Kazıları, Batman
    Gül PULHAN

    OTURUM BAŞKANI: Vecihi ÖZKAYA
    10.25-10.40 Müslümantepe Kazıları
    Eyyup AY   
    10.45-11.00 Sumaki Höyük 2010 Kazıları
    Aslı ERİM ÖZDOĞAN
    11.05-11.20 Siirt-Başur Höyük 2010 Yılı Kazısı
    Haluk SAĞLAMTİMUR     
    11.25-11.40 Taşlı Geçit Höyük 2010
    Nicolò MARCHETTI

    OTURUM BAŞKANI: Gülriz KOZBE
    11.50-12.05 Aşağı Salat 2010 Yılı Kazıları
    S. Yücel ŞENYURT   
    12.10-12.25 Körtik Tepe 2010 Kazısı
    Vecihi ÖZKAYA   
    12.30-12.45 Gre Abdurrahman 2010 Kazısı
    Vecihi ÖZKAYA

    OTURUM BAŞKANI: Yutaka MIYAKE
    14.00-14.15 Hakemi Use 2010: Diyarbakır’da Bir Hassuna/Samarra Yerleşimi
    Halil TEKİN
    14.20-14.35 Karavelyan 2010: Diyarbakır’da Bir Erken Halaf Yerleşimi
    Halil TEKİN   
    14.40-14.55 Kuriki Höyük 2010 Yılı Kazısı
    Stefano VALENTINI
    15.00-15.15 Ilısu Barajı İnşaat Sahası 2010 Kazıları
    A. Tuba ÖKSE   

    OTURUM BAŞKANI: Tayfun YILDIRIM
    15.25-15.40 Diyarbakır İli, Salat Camii Yanı Kazısı
    Yutaka MIYAKE 
    15.45-16.00 2010 Yılı Ziyaret Tepe Kazıları
    Timothy MATNEY   
    16.05-16.20 Bozkurt Kurgan Mezarlığı Kazısı, 2010
    Aynur ÖZFIRAT    
    16.25-16.40 2010 Yılı Tatarlı Höyük Kazıları
    K. Serdar GİRGİNER      

    OTURUM BAŞKANI: A. Tuba ÖKSE
    16.50-17.05  Gusir Höyük Kazı Çalışmaları, 2010
    Necmi KARUL    
    17.10-17.25 Sabuniye 2010
    Hatice PAMİR 
    17.30-17.45 2010 Yılı Eskiyapar Kazısı
    Tunç SİPAHİ
    17.50-18.05 Resuloğlu Kazısı 2010
    Tayfun YILDIRIM
    18.05-18.10 Tartışma   



    26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
    KONFERANS SALONU

    OTURUM BAŞKANI: Elif Tül TULUNAY
    9.00-9.15  Soli Pompeiopolis 2010 Kazıları
    Remzi YAĞCI
    9.20-9.35  Kelenderis 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Levent ZOROĞLU
    9.40-9.55  Elaiussa Sebaste 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Eugenia EQUINI SCHNEIDER
    10.00-10.15 2010 Yılı Side Kazı ve Araştırmaları
    Hüseyin Sabri ALANYALI

    OTURUM BAŞKANI: İsa KIZGUT
    10.25-10.40 Nif (Olympos) Dağı 2010 Yılı Kazısı
    Elif Tül TULUNAY
    10.45-11.00 2010 Yılı Teos Kazı Çalışmaları: İlk Sezon
    Musa KADIOĞLU
    11.05-11.20 Menderes Magnesiası (2010)
    Orhan BİNGÖL
    11.25-11.40  Didyma 2010
    Andreas FURTWÄNGLER

    OTURUM BAŞKANI: Orhan BİNGÖL
    11.50-12.05 Menderes Nysa’sındaki Kazılar ve Araştırmalar: 2010 Yılı Sezonu
    Vedat İDİL
    12.10-12.25 Burgaz Kazıları, 2010 Yılı Çalışmaları
    Numan TUNA
    12.30-12.45 Tlos 2010 Kazı Etkinlikleri
    Taner KORKUT
    12.50-13.05 Rhodiapolis Kazıları 2010
    İsa KIZGUT

    OTURUM BAŞKANI: Cengiz IŞIK
    14.00-14.15 Labraunda 2010
    Lars KARLSSON
    14.20-14.35 Lagina Kuzey ve Batı Stoa Kazıları
    Ahmet A. TIRPAN
    14.40-14.55 Tralleis (2010) Kazıları
    Rafet DİNÇ
    15.00-15.15 Iasos Kazıları 2010
    Fede BERTI

    OTURUM BAŞKANI: Serdar AYBEK
    15.25-15.40  Patara 2010 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
    Şevket AKTAŞ
    15.45-16.00 Kaunos’10
    Cengiz IŞIK
    16.05-16.20 Xanthos 2010
    Jacques DES COURTILS
    16.25-16.40 Letoon 2010
    Laurence CAVALIER

    OTURUM BAŞKANI: Fede BERTI
    16.50-17.05 Stratonikeia 2010 Yılı Çalışmaları   
    Bilal SÖĞÜT
    17.10-17.25 Pedasa 2010
    Adnan DİLER
    17.30-17.45 Metropolis, 2010
    Serdar AYBEK
    17.50-18.05 Myndos Kazısı 2010
    Mustafa ŞAHİN



    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: Gülgün KÖROĞLU
    14.00-14.15 Edirne Yeni Saray Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
    Mustafa ÖZER
    14.20-14.35 Alara Kazısı 2010
    Osman ERAVŞAR   
    14.40-14.55 Olympos 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
    Yalçın MERGEN
    15.00-15.15 Ayasuluk Tepesi ve ST. Jean Kilisesi 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Mustafa BÜYÜKKOLANCI   

    OTURUM BAŞKANI: Mustafa ÖZER
    15.25-15.40 İstanbul`da Bizans Dönemi’ne Ait Bir Kentsel Arkeoloji Projesi: Küçükyalı ArkeoPark, 2010
    Alessandra RICCI
    15.45-16.00  2010 Yılı Sinop Balatlar Kilisesi Kazıları
    Gülgün KÖROĞLU   
    16.05-16.20 Niğde–Andaval (Aktaş)’daki Konstantin-Helena Kilisesi 2010 Yılı Çalışmaları
    M. Sacit PEKAK
    16.25-16.40 Tyana-Kemerhisar Kazı Raporu 2010
    Guido ROSADA      

    OTURUM BAŞKANI: Mustafa BÜYÜKKOLANCI
    16.50-17.05 2010 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
    Sachihiro OMURA  
    17.10-17.25 2010 Yılı Yassıhöyük Kazıları
    Masako OMURA
    17.30-17.45 2010 Yılı Liman Tepe Kara ve Sualtı Kazıları
    Hayat ERKANAL
    17.50-18.05 Çeşme – Bağlararası 2010 Yılı Kazıları
    Vasıf ŞAHOĞLU



    27 MAYIS 2011 CUMA
    KONFERANS SALONU

    OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZHANLI
    9.00-9.15  Maydos/ Kilisetepe Höyüğü Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
    Göksel SAZCI
    9.20-9.35  Parion 2010 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
    Cevat BAŞARAN
    9.40-9.55  Kyzikos Kazısı 2010
    Nurettin KOÇHAN
    10.00-10.15 Pessinus 2010
    Gocha TSETSKHLADZE

    OTURUM BAŞKANI: Celal ŞİMŞEK
    10.25-10.40 Doliche 2010
    Engelbert WINTER
    10.45-11.00 Zeugma 2010
    Kutalmış GÖRKAY
    11.05-11.20 Erythrai Kazısı 2010 Sezonu
    Ayşe Gül AKALIN ORBAY
    11.25-11.40 2010 Kyme Kazıları
    Antonio LA MARCA

    OTURUM BAŞKANI: Cevat BAŞARAN
    11.50-12.05 Phrygia Hierapolis’i 2010 Kazı ve Onarım Çalışmaları
    Francesco D’ANDRIA
    12.10-12.25 2010 Yılı Laodikeia Kazıları
    Celal ŞİMŞEK
    12.30-12.45 Aphrodisias 2010
    Roland SMITH
    12.50-13.05 Pisidia Antiokheiası 2010
    Mehmet ÖZHANLI

    OTURUM BAŞKANI: V. Belgin DEMİRSAR ARLI
    14.00-14.15 Eski Ahlat Şehri Kazısı-2010
    Nakış KARAMAĞARALI
    14.20-14.35 Hasankeyf Kazıları-2010
    Abdüsselam ULUÇAM   
    14.40-14.55 Divriği Kalesi Kazısı 2010
    Erdal ESER 
    15.00-15.15 Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı 2010 Dönemi Çalışmaları
    E. Emine NAZA-DÖNMEZ

    OTURUM BAŞKANI: Osman AYTEKİN
    15.25-15.40  Kuşadası, Kadıkalesi/Anaia Kazısı, 2010 Yılı Çalışmaları
    Emine TOK
    15.45-16.00 Beçin Kazısı 2010
    Kadir PEKTAŞ
    16.05-16.20 2010 Yılı Kubad Abad Kazıları
    Derya YALÇIKLI
    16.25-16.40 İznik Çini Fırınları Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
    V. Belgin DEMİRSAR ARLI

    OTURUM BAŞKANI: Kadir PEKTAŞ
    16.50-17.05 Hoşap Kalesi Kazısı-2010
    Mehmet TOP    
    17.10-17.25 Şavşat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalışması’ 2010
    Osman AYTEKİN
    17.30-17.45  Kırklareli, Demirköy Fatih Dökümhanesi 2010 Yılı Kazısı
    Nurcan YAZICI
    18.00  Kapanış Konuşması




    ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

    23 MAYIS 2011 PAZARTESİ
    MAVİ SALON

    OTURUM BAŞKANI: Haşim KARPUZ
    14.00-14.20 Kelainai/Apameia Kibotos 2010
    Alexander von KIENLIN
    14.25-14.45 Pompeiopolis (Paflagonya) 2010 Yüzey Araştırmaları
    Lâtife SUMMERER
    14.50-15.10 2010 Yılı Isparta ve Burdur İlleri Yüzey Araştırmaları
    Mehmet ÖZSAİT

    OTURUM BAŞKANI: Okşan BAŞOĞLU
    15.20-15.40 Osmaniye 2010 Yılı Arkeolojik Araştırmaları ve Arkeojeofizik Uygulamaları
    Füsun TÜLEK
    15.45-16.05 2010 Amik Ovası Bölgesel Yüzey Araştırmaları
    Murat AKAR
    16.10-16.30  İzmir’de Arkeolojik Yüzey Araştırmaları
    A. Semih GÜNERİ

    OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZSAİT
    16.45-17.05 2010 Yılı Muğla, Denizli ve Hatay İlleri Yüzey Araştırması
    Erksin GÜLEÇ
    17.10-17.30 Burdur İli ve İlçeleri Neojen ve Pleistosen Dönem Fosil Lokalitelerinin Tespiti Yüzey Araştırması 2010 Yılı Çalışmaları
    Arzu DEMİREL
    17.35-17.55 Nevşehir İli Miyosen Dönem Fosil Yatakları Yüzey Araştırması
    Okşan BAŞOĞLU



    24 MAYIS 2011 SALI
    MAVİ SALON

    OTURUM BAŞKANI: Engin BEKSAÇ
    9.00-9.20  2009-2010 Yılları Kahramanmaraş Prehistorya Projesi Sonuçları
    Cevdet Merih EREK
    9.25-9.45  Kahramanmaraş Yüzey Araştırması 2010
    Erkan KONYAR
    9.50-10.10 2010 Yılında Manisa İli ve İlçelerinde Yürütülen Prehistorik-Protohistorik Yüzey Araştırmaları
    Engin AKDENİZ

    OTURUM BAŞKANI: Erkan KONYAR
    10.25-10.45 Göllü Dağ 2010
    Nur BALKAN-ATLI
    10.50-11.10 2010 Cide Arkeoloji Projesi:  İkinci Sezon Sonuçları
    Bleda S. DURING
    11.15-11.35 2010 Yılı Bozköy-Hanaytepe (Kuzeybatı Troas) Prehistorik Dönem Yüzey Araştırması
    Rüstem ASLAN

    OTURUM BAŞKANI: Nur BALKAN-ATLI
    11.50-12.10 Kuzeybatı Anadolu ve Trakya’da Kaya-Oyma ve Megalitik Anıtlar ve Kült Alanları Projesi
    Edirne ve Kırklareli İlleri 2010 Yüzey Araştırması
    Engin BEKSAÇ
    12.15-12.35  Güney Trakya’da İki Yeni Prehistorik Höyük: Üvecik ve Üğütler
    Onur ÖZBEK
    12.40-13.00 İstanbul Tarih Öncesi Çağlar Yüzey Araştırması 2010 Yılı Sonuçları
    Emre GÜLDOĞAN

    OTURUM BAŞKANI: Bilge HÜRMÜZLÜ
    14.00-14.20 Ege-Akdeniz Bölgesi Arkeolojik Sualtı Araştırmaları, 2010
    Nilhan KIZILDAĞ
    14.25-14.45 İzmir ili, Urla ve Seferihisar İlçeleri Arkeolojik Yüzey Araştırması 2010 Yılı Çalışmaları
    Elif KOPARAL
    14.50-15.10 Kolophon Antik Kenti’nde Yeni Araştırmalar
    Christine ÖZGAN

    OTURUM BAŞKANI: Christine ÖZGAN
    15.20-15.40 Isparta Arkeolojik Surveyi 2010: Konane (Conana)
    Bilge HÜRMÜZLÜ
    15.45-16.05 Sagalassos Teritoryumu 2010 Yılı Arkeoloji ve Çevre Bilimleri Yüzey Araştırmaları
    Marc WAELKENS
    16.10-16.30 2010 Yılı Sillyon ve Çevresi Yüzey Araştırması
    Elif ÖZER

    OTURUM BAŞKANI: Elif ÖZER
    16.45-17.05 2010 Yılı Trabzon İl ve İlçeleri’nde Bizans ve Türk Dönemi Eserleri Yüzey Araştırması
    Haşim KARPUZ
    17.10-17.30 İstanbul Sur İçinde Yapılan Arkeolojik Çalışmalar 2010 Sezonu
    Ferudun ÖZGÜMÜŞ
    17.35-17.55 Boğaziçi Topografyası: 2010 Çalışmaları
    Asnu-Bilban YALÇIN



    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: Asuman BALDIRAN
    14.00-14.20 Isauria’da Bir Ada Yerleşimi: Boğsak Adası 2010 Yılı Yüzey Araştırması
    Günder VARİNLİOĞLU
    14.25-14.45 Dağlık Kilikia’da Kırsal Yerleşimler Araştırması 2010
    Ümit AYDINOĞLU
    14.50-15.10 Dağlık Kilikia Bölgesi Yüzey Araştırmaları 2010
    Hamdi ŞAHİN
    15.15-15.35 Kilikia Yüzey Araştırması 2010
    Giovanni SALMERI

    OTURUM BAŞKANI: Giovanni SALMERI
    15.50-16.10 Aksaray İli, Merkez, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ve Eskil İlçeleri Yüzey Araştırmaları: 2010
    Mehmet TEKOCAK
    16.15-16.35 Taşkent-Seydişehir Yüzey Araştırması 2010
    Asuman BALDIRAN
    16.40-17.00 Zengibar Kalesi (Bozkır/Konya) 2010 Yılı Yüzey Araştırması
    Osman DOĞANAY



    25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
    MAVİ SALON

    OTURUM BAŞKANI: Hanifi BİBER
    9.00-9.20  Güney Troas’daki Bizans Yerleşmeleri: Ezine, Bayramiç ve Ayvacık İlçeleri 2010 Yüzey Araştırmaları
    Beate BÖHLENDORF-ARSLAN
    9.25-9.45  Tekirdağ Ganos Dağı Yüzey Araştırması 2010
    Zeynep KOÇEL ERDEM
    9.50-10.10  Denizli - Aydın İlleri Yüzey Araştırmaları
    Neşe ATİK

    OTURUM BAŞKANI: Ömür HARMANŞAH
    10.25-10.45 Çaltılar Yüzey Araştırması, 2010
    Nicoletta MOMIGLIANO
    10.50-11.10 Antakya ve Çevresi Yüzey Araştırma Sonuçları 2010
    Hatice PAMİR
    11.15-11.35 Ankara-Gölbaşı İlk Tunç Çağ Yüzey Araştırması
    Gülçin İLGEZDİ BERTRAM

    OTURUM BAŞKANI: Zeynep KOÇEL ERDEM
    11.50-12.10 Yalburt Yaylası (Ilgın, Konya) Arkeolojik Yüzey Araştırma Projesi 2010 Sezonu
    Ömür HARMANŞAH
    12.15-12.35 Kayseri Arkeolojik Yüzey Araştırması Projesi 2010 Yılı Çalışmaları
    Ryoichi KONTANI
    12.40-13.00 Panaztepe Kazıları Kapsamında İzmir İli Gediz Deltası 2010 Yılı Yüzey Araştırmaları
    Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN

    OTURUM BAŞKANI: Hasan BAHAR
    14.00-14.20 Van, Ağrı, Iğdır İlleri Yüzey Araştırması, 2010
    Aynur ÖZFIRAT
    14.25-14.45 2010 Yılı Çankırı Çorum İlleri Yüzey Araştırması
    Tunç SİPAHİ
    14.50-15.10 Sivas İli 2010 Yılı Yüzey Araştırması
    Bora UYSAL

    OTURUM BAŞKANI: Tunç SİPAHİ
    15.20-15.40 Afyonkarahisar İli ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2010
    Özdemir KOÇAK
    15.45-16.05 2010 Yılı Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar İlleri Yüzey Araştırması
    Hakan SİVAS
    16.10-16.30 Uşaklı Höyük 2010: Sonuçlar ve Yeni Perspektifler
    Stefania MAZZONI

    OTURUM BAŞKANI: Özdemir KOÇAK
    16.45-17.05 Kınık Höyük’te Arkeolojik Çalışmalar (2010)
    Lorenzo D’ALFONSO
    17.10-17.30 Konya ve Karaman İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2010
    Hasan BAHAR
    17.35-17.55 2010 Yılı Muş İli ve İlçeleri Arkeolojik Yüzey Araştırması-Bulanık ve Malazgirt
    Hanifi BİBER



    TURUNCU SALON

    OTURUM BAŞKANI: Felix PIRSON
    9.00-9.20  Alinda 2010 Yüzey Araştırması
    Peter RUGGENDORFER
    9.25-9.45  Bybassos 2010
    Winfried HELD 
    9.50-10.10  Oinoanda 2010 Yılı Çalışmaları
    Martin BACHMANN

    OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER
    10.25-10.45 Herakleia/Latmos ve Çevresi Yüzey Araştırmaları 2010
    Anneliese PESCHLOW
    10.50-11.10 Mandalya Körfezi: Arkeolojik Yüzey Araştırması 2010
     Raffaella PIEROBON BENOIT
    11.15-11.35 Çanakkale Boğazı’na Ulaşan Vadilerde Erken Hıristiyan – Bizans Dönemi Yüzey Araştırması: 2010 Çalışmaları
    Ayşe Ç. TÜRKER

    OTURUM BAŞKANI: Martin BACHMANN
    11.50-12.10 Merkezi (İç) Lidya Arkeolojik Yüzey Araştırması: 2010 Sonuçları
    Christopher H. ROOSEVELT
    12.15-12.35 Buruncuk (Larisa) Akropolü ve Kalesi – Yeni Bir Başlangıç
    Turgut SANER
    12.40-13.00 Pergamon – 2010 Kampanyasında Yakın Çevrede Yapılan Çalışmalar
    Felix PIRSON



    26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
    MAVİ SALON

    OTURUM BAŞKANI: Nilüfer PEKER
    9.00-9.20  Kars İli ve Çevresinde Yer Alan Ortaçağ Ermeni Kiliseleri (Ani Hariç) Yüzey Araştırması
    Güner SAĞIR
    9.25-9.45  Artvin, Erzurum, Ardahan İli ve İlçelerinde Ortaçağ Gürcü Mimarisi Yüzey Araştırması 2010
    Fahriye BAYRAM
    9.50-10.10 Giresun ve Giresun Adası Yüzey Araştırması: 2010
    Ertekin M. DOKSANALTI

    OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER
    10.25-10.45 Kapadokya’da Güzelöz-Başköy Bizans Yerleşimleri 2010
    Nilüfer PEKER
    10.50-11.10 Kapadokya'da Kaya Resimleri ve Şahinefendi Kırk Şehitler Kilisesi Projesi. Araştırma ve Muhafaza (2010 Raporu)
    Maria ANDALORO
    11.15-11.35 Germia/Gümüşkonak 2010. Bizans Dönemi’nin Bir Haç Yeri ve Onun Tarihi
    Philipp NIEWÖHNER

    OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO
    11.50-12.10 Kiklad Tekneleri Reanimasyon Projesi
    Hayat ERKANAL
    12.15-12.35 Muğla İli, Bodrum Yarımadası, Damlıboğaz, Sarıçay Ovası, Pilavtepe, Sedir Adası (Kedrai)
    Adnan DİLER
    12.40-13.00 2010 Yılı Muğla İli, Milas İlçesi ile Ören ve Selimiye Beldeleri’nde Arkeolojik Yüzey Araştırması
    Abuzer KIZIL

    OTURUM BAŞKANI: Veli KÖSE
    14.00-14.20 Bursa ve Çevresi Yüzey Araştırması 2010
    Mustafa ŞAHİN
    14.25-14.45  Gölyazı ve Uluabat Gölü Çevresi 2010 Yılı Yüzey Araştırması
    Ali Kazım ÖZ
    14.50-15.10 Lampsakos/Lapseki ve Çan 2010 Yılı Yüzey Araştırma Sonuçları
    Caner BAKAN

    OTURUM BAŞKANI: Abuzer KIZIL
    15.20-15.40 Beydağları Yüzey Araştırmaları 2010
    İsa KIZGUT
    15.45-16.05 Aspendos Projesi, 2010
    Veli KÖSE
    16.10-16.30 Pisidya Yüzey Araştırma Projesi: Pednelissos Teritoryumu 2010 Çalışmaları
    Lutgarde VANDEPUT

    OTURUM BAŞKANI: Lutgarde VANDEPUT
    16.45-17.05 Bolu İli Yüzey Araştırması 2010
    Meral ORTAÇ
    17.10-17.30 Kocaeli İli ve İlçeleri Yüzey Araştırması: 2010
    Ayşe ÇALIK ROSS
    17.35-17.55 2010 Güre (Edremit) Yüzey Araştırması
    Ahmet YARAŞ



    27 MAYIS 2011 CUMA
    MAVİ SALON

    OTURUM BAŞKANI: Mehmet TOP
    9.00-9.20  Yenice ve Gönen Yüzey Araştırması (2009-2010)
    Derya YALÇIKLI 
    9.25-9.45  Diyarbakır İli ve İlçeleri 2010 Yılı Yüzey Araştırması
    İrfan YILDIZ
    9.50-10.10 Ortaçağ ve Sonrası Muş İli Yüzey Araştırması-Varto 2010
    Bülent Nuri KILAVUZ

    OTURUM BAŞKANI: Bülent Nuri KILAVUZ
    10.25-10.45 2010 Yılı Erzincan, Erzurum, Kars ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırmaları
    Yasin TOPALOĞLU
    10.50-11.10 Hakkari ve Şırnak İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırması-2010
    Mehmet TOP
    11.15-11.35 2010 Yılı Sivas Yüzey Araştırması
    Turgay YAZAR

    OTURUM BAŞKANI: Turgay YAZAR
    11.50-12.10 Artvin Çoruh Vadisi’ndeki Tarihî Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması’2010
    Osman AYTEKİN
    12.15-12.35 Çanakkale İli Türk Dönemi Yüzey Araştırması (2010)
    Tevfik Emre ŞERİFOĞLU
    12.40-13.00 Anzak (Arıburnu) Savaş Alanı Üzerine Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Ortak Tarihsel ve Arkeolojik Araştırması
    Mithat ATABAY

    OTURUM BAŞKANI: Thomas DREW-BEAR
    14.00-14.20  Nikaia Kenti Egemenlik Alanında Epigrafik Araştırmalar (Sakarya İli/Taraklı İlçesi)
    Hüseyin Sami ÖZTÜRK
    14.25-14.45 2010 Yılı Küçük Menderes Vadisi’nde Epigrafik Araştırma
    Marijana RICL
    14.50-15.10 Lydia’da Epigrafi Araştırmaları, 2010
    Cumhur TANRIVER

    OTURUM BAŞKANI: Mustafa H. SAYAR
    15.20-15.40 Phrygia’da Aile Bağları
    Ender VARİNLİOĞLU
    15.45-16.05  Afyonkarahisar ve Kütahya Yazıtları
    Thomas DREW-BEAR
    16.10-16.30 Stadiasmus Patarensis 2010
    Mustafa ADAK

    OTURUM BAŞKANI: Ender VARİNLİOĞLU
    16.45-17.05 Kibyratis 2010
    Thomas CORSTEN
    17.10-17.30 Çukurova Bölgesi Eskiçağ Tarihi-Coğrafya ve Yerleşim Arkeolojisi Araştırmaları
    Mustafa H. SAYAR
    17.35-17.55 Kapadokya Komanası’nda Epigrafik Yüzey Araştırmaları 2010
    Ferit BAZ




    ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

    24 MAYIS 2011 SALI
    TURUNCU SALON

    OTURUM BAŞKANI: Ömür Dilek ERDAL
    9.00-9.20  Tlos İskeletlerinin Antropolojik Analizi
    Derya ATAMTÜRK
    9.25-9.45  Tlos İskelet Topluluğunda Ağız ve Diş Sağlığı
    İzzet DUYAR 
    9.50-10.10 Eski Anadolu Toplumlarında Gömülü Dişler
    Zehtiye Füsun YAŞAR

    OTURUM BAŞKANI: İzzet DUYAR
    10.25-10.45 İkiztepe ve Tasmasor Topluluklarında Anemi Üzerine Bir İnceleme
    Ali Metin BÜYÜKKARAKAYA
    10.50-11.10 Perge Batı Nekropolisi İnsanlarında Yaralanma: Yaşam Biçiminden Bir Yansıma
    Ömür Dilek ERDAL
    11.15-11.35 Edirne (Hadrianapolis) Kalesi Zindanaltı Populasyonunun Paleodemografik Analizi
    Gülfem UYSAL

    OTURUM BAŞKANI: Zehtiye Füsun YAŞAR
    11.50-12.10 Antalya Doğu Garajı İskeletlerinde Bir Kafatası Travması Örneği
    Serpil ÖZDEMİR
    12.15-12.35 Hasankeyf Neolitik Dönem İnsanlarında Çene Kırığı
    Alper Yener YAVUZ
    12.40-13.00 Kütahya Çiledir Höyük ve Tokul Köyü Şapel Kazısı İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
    A. Cem ERKMAN

    OTURUM BAŞKANI: Vedat ONAR
    14.00-14.20 İstanbul Küçükçekmece Göl Havzası Kazıları İskelet Analizleri
    Ümit BİÇER
    14.25-14.45 Nevşehir/Camihöyük İskeletleri
    Okşan BAŞOĞLU
    14.50-15.10 Malatya-Arslantepe’den Bir Toplu Gömü 
    Yılmaz Selim ERDAL

    OTURUM BAŞKANI: Yılmaz Selim ERDAL
    15.20-15.40 Yenikapı Bizans Atlarında Gözlenen Patolojiler
    Vedat ONAR
    15.45-16.05 Pedasa Antik Kenti Kazısı’ndan Ele Geçen Hayvan Kemik Kalıntılarının İncelenmesi
    Zehra SATAR
    16.10-16.30 Burgaz Kazısı Zooarkeolojik Çalışmaları: Ön Çalışma Raporu
    Evangelia IOANNIDOU – PİŞKİN

    OTURUM BAŞKANI: Okşan BAŞOĞLU
    16.45-17.05 Sagalassos Bölgesi’nde Binyıllar Boyu Keramik Evrimi
    Jeroen POBLOME
    17.10-17.30 Batı ve Orta Anadolu’da Çark Yapımı Çanak Çömleğin Ortaya Çıkışı ve Yayılımı
    Murat TÜRKTEKİ
    17.35-17.55 Myra/Demre Yüzey Araştırmaları ve Arkeojeofizik Çalışmaları 2010
    Süleymen BULUT



    25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
    TURUNCU SALON

    OTURUM BAŞKANI: İsmail ÖZER
    14.00-14.20 Derekutuğun Tarihöncesi Meden Işletmeleri
    Ünsal YALÇIN
    14.25-14.45 Alacahöyük ITÇ Kral Mezarları – Yeni Araştırmalar
    Ünsal YALÇIN
    14.50-15.10 Bir Kenti Kent Yapan Nedir? M.Ö. 3. Binyıl Anadolu'sunda Kentin Tanımlanması
    Bérengère PERELLO

    OTURUM BAŞKANI: Ünsal YALÇIN
    15.20-15.40 Anadolu Erken Pliyosen Küçük Memeli Topluluğu: Paleontolojik ve Paleoekolojik Anlamları
    Fadime SUATA ALPASLAN
    15.45-16.05 Aktopraklık Neolitik – Erken Kalkolitik Dönem İnsan İskelet Kalıntılarının Osteolojik Analizi (2004-2009)
    Songül ALPASLAN-ROODENBERG
    16.10-16.30 Resuloğlu İnsan İskelet Kalıntılarında Element Analizi
    Cenk GÜNER

    OTURUM BAŞKANI: Fadime SUATA ALPASLAN
    16.45-17.05 Kyzikos Femurlarının Collo-Diaphysial Açılarında Biyometrik Farklılık
    Pınar GÖZLÜK KIRMIZIOĞLU
    17.10-17.30 Minnetpınarı Ortaçağ Toplumu İskeletlerinde Elementlerin Cinsiyetler Arası İlişkisi
    Mustafa Tolga ÇIRAK
    17.35-17.55 Eski Ahlat Şehri İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
    İsmail ÖZER



    26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
    TURUNCU SALON

    OTURUM BAŞKANI: Mahmut G. DRAHOR
    9.00-9.20  Amasya Terziköy Roma Hamamı Arkeojeofizik Çalışmaları
    Mehmet Şafi YILDIZ
    9.25-9.45  Sinop Balatlar Kilisesi 2010 Arkeojeofizik Çalışmaları
    Fethi Ahmet YÜKSEL 
    9.50-10.10 Enez (Ainos) Antik Kenti Su Terazisi Bölgesi 2010 Arkeojeofizik Çalışmaları
    Fethi Ahmet YÜKSEL

    OTURUM BAŞKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL
    10.25-10.45 Kuşadası-Kadıkalesi (Anaia) Arkeojeofizik Çalışmaları 2010
    Nihan HOŞKAN
    10.50-11.10 Kentsel Alanlardaki Arkeolojik Alanların Jeofizik Yöntemlerle İncelenmesi
    Mahmut G. DRAHOR
    11.15-11.35 Kerkenes'te 2010 Jeofiziksel Yüzey Araştırması
    Françoise SUMMERS

    OTURUM BAŞKANI: Françoise SUMMERS
    11.50-12.10 Şarhöyük (Dorylaion) Jeofizik Araştırmaları
    Caner ÖZTÜRK
    12.15-12.35 Domuztepe-Kahramanmaraş Kazılarında Meta-Serpantinit Buluntularının Hammadde Kaynakları Hakkında Ön Araştırmalar
    Murat DİRİCAN
    12.40-13.00 Karain Mağarası-Antalya’da Ele Geçen Çakmaktaşı Örneklerinin Minerolojik Açıdan İncelenmesi
    Mehmet EFE

    OTURUM BAŞKANI: A. Beril TUĞRUL
    14.00-14.20 Parion Bronz Amphorasının Restorasyonu ve Konservasyonu
    H. Ertuğ ERGÜRER
    14.25-14.45 Asur Ticaret Kolonileri Çağı Kültepe Metal Eserleri Üzerine Arkeometrik Çalışmalar
    Levent ERCANLI
    14.50-15.10 Boğazköy-Hattuša Metal Objelerin Metalografik ve Kompozisyon Analizi
    Joseph LEHNER

    OTURUM BAŞKANI: Ergun KAPTAN
    15.20-15.40 Bazı Pirinç Eserlerin Radyografi Tekniği ile İncelenmesi
    A. Beril TUĞRUL
    15.45-16.05 Sikke Orijinalliğinin Tespitinde Tahribatsız Arkeometrik Yöntemler
    Mahmut AYDIN
    16.10-16.30 Gerçek ve Sahte Sikkelerin Arkeometrik Yöntemler Kullanılarak Ayrılması ve Gruplandırılması
    İçten TANSEL

    OTURUM BAŞKANI: Levent ERCANLI
    16.45-17.05 Kestel’den Önemli Bir Buluntu
    Ergun KAPTAN 
    17.10-17.30 Bizans Giyim ve Takı Objeleri, Küçük Buluntular ve Efes´teki Atölyeleri
    Andrea PÜLZ
    17.35-17.55 Nif (Olympos) Dağı Kazısı Metal Buluntularının Tipolojik ve Analojik Değerlendirmesi
    Daniş BAYKAN



    PEMBE SALON

    OTURUM BAŞKANI: Onur ÖZBEK
    9.00-9.20  Aşıklı Höyük MÖ 9. Bin Yıl Obsidyen Alet Topluluğu: Sorular, Olasılıklar
    Laurence ASTRUC
    9.25-9.45  Kapadokia’daki İlk Çanak-Çömlekler,  Tepecik-Çiftlik İlk Neolitik Tabakalar
    Martin GODON
    9.50-10.10 Körtik Tepe Yontmataş Endüstrisi
    Metin KARTAL

    OTURUM BAŞKANI: Güneş DURU
    10.25-10.45 Batı Çatalhöyük’te 2009-2010 Yıllarında Bulunan Sürtme Taş Endüstri Örneklerinin Öncül Analizi
    Onur ÖZBEK
    10.50-11.10 Değirmentepe (Malatya) Çanak Çömleğinin Mineralojisi ve Üretim Tekniği
    Mehmet Bilgi ER
    11.15-11.35 Çine-Tepecik Höyük Yontmataş Endüstrisi: Tekno-Tipolojisi
    Makbule BERAY KÖSEM

    OTURUM BAŞKANI: Metin KARTAL
    11.50-12.10 Aşıklı Höyük’te Deneysel Arkeoloji
    Güneş DURU
    12.15-12.35 İlk Tunç Çağı ve Orta Tunç Çağı’nda Batı Anadolu’nun Kültürel ve Siyasal Gelişimi
    Deniz SARI
    12.40-13.00 Kültepe Kazı Açmaları İçin Jeomekansal Yöntemlerle Görüntülemeye ve 3B Modellemeye Dayalı
    Arşivleme Altyapısı  Önerisi
    Serkan KEMEÇ



    27 MAYIS 2011 CUMA
    TURUNCU SALON

    OTURUM BAŞKANI: Hadi ÖZBAL
    9.00-9.20  Stratonikeia Antik Kenti (Yatağan-Muğla) ve Çevresinin Florası
    Uygar SARPKAYA
    9.25-9.45  Stratonikeia Antik Kenti (Yatağan-Muğla) ve Çevresinin Faunası
    Mehmet KARACA
    9.50-10.10 Isparta Gönen İlçesi Taşınmaz Kültür Envanteri ve Koruma Analizi 2010
    Pervin ŞENOL

    OTURUM BAŞKANI: Ali Akın AKYOL
    10.25-10.45 Aktif Faylanma Nedeniyle Kayseri-Sarımsaklı Havzası'nın Göllenmesi ve Kültepe Üzerinde Etkisi
    Işıl ÖMEROĞLU
    10.50-11.10 Batı Anadolu’daki Roma ve Yunan Dönemi Antik Kentlerin Depremle İlişkisinin İncelenmesi
    Musa TOKMAK
    11.15-11.35 Akdeniz’in Kuzeydoğu Kıyısı’nda M.Ö. İkinci Binyıl Bakır Metalürjisi
    Emre KURUÇAYIRLI

    OTURUM BAŞKANI: A. Emel GEÇKİNLİ
    11.50-12.10 Arkeolojik Vakslar: Anadolu’dan Bazı Örnekler
    Ayla TÜRKEKUL-BIYIK
    12.15-12.35 7. Binyılda Barcın Höyük’te Süt Tüketimi Üzerine Yeni Araştırmalar
    Hadi ÖZBAL
    12.40-13.00 Körtik Tepe: DNA ve İzotop Analizleri Üzerine Biyo-arkeolojik Perspektif
    Angelina SIEBERT

    OTURUM BAŞKANI: Ayla TÜRKEKUL-BIYIK
    14.00-14.20 Ahlat Çifte Hamam Malzemeleri Üzerinde Arkeometrik Ön Çalışmalar
    Ali Akın AKYOL
    14.25-14.45 Kyme (Türkiye) Arkeolojik Harç ve Sıvaların Karakterizasyonu
    Gino Mirocle CRISCI
    14.50-15.10 Topkapı Sarayı Müzesi’ndeki Çinilerin Teknik Tasnifi
    A. Emel GEÇKİNLİ
    15.15-15.35 Kekova Adası, Çaycağız Koyu ve Kepçe Burnu Arkaik Batıklarından Alınan Amphora ve Safra Taşı Analizleri
    Justin LEIDWANGER



    Hiç yorum yok: