Sosyal medya paylaşımları

18 Mayıs 2011

33. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

33. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu

Tarih: 23-27 Mayıs 2011

Yer: Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi İnönü Üniversitesi, Malatya


KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

23 MAYIS 2011 PAZARTESİ     
KONFERANS SALONU

10.00 AÇILIŞ TÖRENİ


OTURUM BAŞKANI: Abdüsselam ULUÇAM
11.00-11.15 Milas Hanedan Anıtı
Cengiz IŞIK

11.20-11.35 Arslantepe 2010 Kazı Sonuçları
Marcella FRANGIPANE
11.40-11.55 Sulusaray/Sebastopolis (Tokat), Temizlik Çalışmaları ve Ziyaretçiler İçin Bir Gezi Güzergâhı Oluşturulmasında İlk Adımlar
Markus KOHL

OTURUM BAŞKANI: Refik DURU
14.00-14.15 Göbekli Tepe Kazısı 2010 Yılı Raporu
Klaus SCHMIDT
14.20-14.35 Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük’ün Öncülleri
Douglas BAIRD
14.40-14.55 2010 Sezonu Çatalhöyük Kazıları
Ian HODDER
15.00-15.15 Aşıklı 2010
Mihriban ÖZBAŞARAN

OTURUM BAŞKANI: Mihriban ÖZBAŞARAN
15.25-15.40  Bademağacı Höyüğü’nde Son Kazı Dönemi-2010
Refik DURU  
15.45-16.00 Beycesultan Höyüğü 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
Eşref ABAY 
16.05-16.20 Çine-Tepecik 2010 Yılı Kazıları
Sevinç GÜNEL  
16.25-16.40 Seyitömer Höyük 2010 Yılı Kazısı
A. Nejat BİLGEN

OTURUM BAŞKANI: Sevinç GÜNEL
16.50-17.05 Kırklareli Höyüğü Kazıları 2010 Yılı Çalışmaları
Eylem ÖZDOĞAN    
17.10-17.25 Küllüoba Kazıları, 2010
Turan EFE    
17.30-17.45 Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2010
Halime HÜRYILMAZ
17.50-18.05  Aktopraklık Höyük Kazı Çalışmaları, 2010
Necmi KARUL



PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: Sevil GÜLÇUR
14.00-14.15 Paşalar Kazısı-2010
Berna ALPAGUT
14.20-14.35 Karain Kazıları-2010
Işın YALÇINKAYA
14.40-14.55 2010 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
Erksin GÜLEÇ
15.00-15.15 Çorakyerler 2010 Yılı Kazısı
Ayla SEVİM EROL

OTURUM BAŞKANI: Bilal SÖĞÜT
15.30-15.45 Suluin Kazısı-2010
Harun TAŞKIRAN
15.50-16.05  2010 Yılı Direkli Mağarası Kazıları, Kahramanmaraş
Cevdet Merih EREK   
16.10-16.25 Güvercinkayası 2010 Kazısı Sonuçları
Sevil GÜLÇUR
16.30-16.45 Tepecik-Çiftlik 2010 Yılı Çalışmaları
Erhan BIÇAKÇI

OTURUM BAŞKANI: Harun TAŞKIRAN
17.00-17.15 İzmir’in Prehistorik Yerleşimi, Yeşilova Höyüğü 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
Zafer DERİN 
17.20-17.35 2010 Yılı Ulucak Höyük Kazıları
Özlem ÇEVİK
17.40-17.55 2010 Barcın Höyük Kazıları
Fokke GERRITSEN



24 MAYIS 2011 SALI
KONFERANS SALONU

OTURUM BAŞKANI: Timothy P. HARRISON
9.00-9.15  2010 Yılı Gökçeada Uğurlu-Zeytinlik Kazısı
Burçin ERDOĞU
9.20-9.35  Troia 2010 Kazı Sonuçları
Peter JABLONKA
9.40-9.55  2010 Yılı Panaztepe Kazıları
Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN
10.00-10.15 2010 Yılı Alaca Höyük Kazıları
Duygu ÇELİK

OTURUM BAŞKANI: Aygül SÜEL
10.25-10.40 2010 Yılı Büklükale Kazıları
Kimiyoshi MATSUMURA 
10.45-11.00 Tarsus-Gözlükule 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
Aslı ÖZYAR
11.05-11.20 Kinet Höyük (Dörtyol/Hatay), 2010 Araştırma Sezonu
Marie-Henriette GATES
11.25-11.40 2010 Tayinat Kazıları ve Araştırmaları
Timothy P. HARRISON

OTURUM BAŞKANI: Aslı ÖZYAR
11.50-12.05 Samsun-İkiztepe Kazılarının 2010 Yılı Sonuçları
Önder BİLGİ
12.10-12.25 Oluz Höyük Kazısı 2010 Dönemi Çalışmaları
Şevket DÖNMEZ  
12.30-12.45 2010 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
Aygül SÜEL
12.50-13.05 Kerkenes Dağ 2010
Scott BRANTING

OTURUM BAŞKANI: Isabella CANEVA
14.00-14.15 2010 Alalakh Kazısı Sonuçları
K. Aslıhan YENER
14.20-14.35 Acemhöyük 2010 Yılı Kazıları
Aliye ÖZTAN
14.40-14.55 2010 Yılı Kültepe-Kaniş Kazıları
Fikri KULAKOĞLU
15.00-15.15 2010 Yılı Boğazköy-Hattuşa’da Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Andreas SCHACHNER

OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN
15.25-15.40 Hacımusalar Kazısı 2010
İlknur ÖZGEN
15.45-16.00  Gelidonya Burnu Tunç Çağı Batığı Sualtı Kazısı
Harun ÖZDAŞ
16.05-16.20 Kilise Tepe Erken Tunç Çağı Çalışmaları
T. Emre ŞERİFOĞLU
16.25-16.40 Ovaören 2010 Yılı Kazıları
S. Yücel ŞENYURT

OTURUM BAŞKANI: Fikri KULAKOĞLU
16.50-17.05 Mersin-Yumuktepe: 2010 Kazı Sezonu
Isabella CANEVA
17.10-17.25 Oylum Höyük 2010
Atilla ENGİN
17.30-17.45 Zincirli Höyük 2010
David SCHLOEN
17.50-18.05 Altıntepe Urartu Kalesi 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Mehmet KARAOSMANOĞLU




PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: Nevzat ÇEVİK
9.00-9.15  İstanbul Küçükçekmece Göl Havzası 2010 Yılı Kazı Sonuçları
Şengül AYDINGÜN
9.20-9.35   Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi 2010 Yılı: Kazı, Koruma-Onarım Çalışmaları
Asnu-Bilban YALÇIN
9.40-9.55  2010 Zeytinli Ada Kazısı ve Onarım Çalışmaları
Nurettin ÖZTÜRK
10.00-10.15 Tekirdağ-Karaevlialtı Antik Heraion Teikhos Şehri Kazıları
Neşe ATİK

OTURUM BAŞKANI: Marc WAELKENS
10.25-10.40 Filyos-Tios Kazısı 2010
Sümer ATASOY
10.45-11.00 Hadrianoupolis 2010 Çalışmaları
Vedat KELEŞ
11.05-11.20 Pompeiopolis (Paflagonya) 2010
Lâtife SUMMERER    
11.25-11.40 Komana Kazısı 2010
Deniz Burcu ERCİYAS

OTURUM BAŞKANI: Sümer ATASOY
11.50-12.05 Kibyra Kazı Çalışmaları 2010
Şükrü ÖZÜDOĞRU    
12.10-12.25 2010 Yılı Sagalassos ve Düzen Tepe Kazı, Konservasyon ve Restorasyon Kampanyası
Marc WAELKENS
12.30-12.45 Myra-Andriake Kazıları 2010
Nevzat ÇEVİK
12.50-13.05 Olba 2010 Kazıları
Emel ERTEN  
13.05-13.15 Tartışma   



25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
KONFERANS SALONU

OTURUM BAŞKANI: G. Kenneth SAMS
9.00-9.15  Van Ayanis Kalesi Kazıları, 2010
Altan ÇİLİNGİROĞLU
9.20-9.35  Tuşpa/Van Kalesi Höyüğü Kazısı 2010
Erkan KONYAR
9.40-9.55  Oymaağaç-Nerik (?) Projesi 2010
Rainer CZICHON
10.00-10.15 2010 Yılı Şarhöyük (Dorylaion) Kazıları
Taciser SİVAS

OTURUM BAŞKANI: Altan ÇİLİNGİROĞLU
10.25-10.40 Gordion 2010
G. Kenneth SAMS
10.45-11.00 Daskyleion 2010 Yılı Kazıları
Taylan DOĞAN
11.05-11.20 2010 Yılı Sardis Kazısı
Nicholas CAHILL
11.25-11.40 Efes 2010
Sabine LADSTÄTTER

OTURUM BAŞKANI: K. Aslıhan YENER
11.50-12.05 2010 Yılı Priene Çalışmaları
Selma GÜN
12.10-12.25 Limyra 2010
Martin SEYER 
12.30-12.45 Arykanda 2010
Ayça ÖZCAN
12.50-13.05 2010 Yılı Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları
Halûk ABBASOĞLU

OTURUM BAŞKANI: Volkmar von GRAEVE
14.00-14.15 Bayraklı-Smyrna Kazıları 2010
Meral AKURGAL
14.20-14.35 2010 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
Ömer ÖZYİĞİT
14.40-14.55 2010 Yılı Klazomenai Kazısı
Yaşar E. ERSOY
15.00-15.15 Klaros 2010
Nuran ŞAHİN

OTURUM BAŞKANI: Nurettin ARSLAN
15.25-15.40 2010 Yılı Milet Çalışmaları
Volkmar von GRAEVE
15.45-16.00 Antik Smyrna, 2010
Akın ERSOY
16.05-16.20 2010 Yılı Aigai Kazıları
Yusuf SEZGİN
16.25-16.40 Pergamon-2010 Yılı Çalışma Raporu
Felix PIRSON

OTURUM BAŞKANI: Meral AKURGAL
16.50-17.05 Antandros 2010 Yılı Kazıları
Gürcan POLAT
17.10-17.25 Smintheion 2010
Davut KAPLAN
17.30-17.45 2010 Yılı Assos Kazı Çalışmaları
Nurettin ARSLAN
17.50-18.05 Enez (Ainos) Kazısı 2010
Sait BAŞARAN
18.05-18.10 Tartışma



PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: S. Yücel ŞENYURT
9.00-9.15  Ilısu Barajı-Salat Tepe 2010 Kazısı
Ahmet GÖRMÜŞ
9.20-9.35  Hirbemerdon Tepe Kazı Projesi, 2010
Nicola LANERI
9.40-9.55  Diyarbakır-Kavuşan Höyük 2001-2009 Arkeolojik Çalışmaları Değerlendirme Raporu
Gülriz KOZBE
10.00-10.15 2010 Gre Amer Kazıları, Batman
Gül PULHAN

OTURUM BAŞKANI: Vecihi ÖZKAYA
10.25-10.40 Müslümantepe Kazıları
Eyyup AY   
10.45-11.00 Sumaki Höyük 2010 Kazıları
Aslı ERİM ÖZDOĞAN
11.05-11.20 Siirt-Başur Höyük 2010 Yılı Kazısı
Haluk SAĞLAMTİMUR     
11.25-11.40 Taşlı Geçit Höyük 2010
Nicolò MARCHETTI

OTURUM BAŞKANI: Gülriz KOZBE
11.50-12.05 Aşağı Salat 2010 Yılı Kazıları
S. Yücel ŞENYURT   
12.10-12.25 Körtik Tepe 2010 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA   
12.30-12.45 Gre Abdurrahman 2010 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA

OTURUM BAŞKANI: Yutaka MIYAKE
14.00-14.15 Hakemi Use 2010: Diyarbakır’da Bir Hassuna/Samarra Yerleşimi
Halil TEKİN
14.20-14.35 Karavelyan 2010: Diyarbakır’da Bir Erken Halaf Yerleşimi
Halil TEKİN   
14.40-14.55 Kuriki Höyük 2010 Yılı Kazısı
Stefano VALENTINI
15.00-15.15 Ilısu Barajı İnşaat Sahası 2010 Kazıları
A. Tuba ÖKSE   

OTURUM BAŞKANI: Tayfun YILDIRIM
15.25-15.40 Diyarbakır İli, Salat Camii Yanı Kazısı
Yutaka MIYAKE 
15.45-16.00 2010 Yılı Ziyaret Tepe Kazıları
Timothy MATNEY   
16.05-16.20 Bozkurt Kurgan Mezarlığı Kazısı, 2010
Aynur ÖZFIRAT    
16.25-16.40 2010 Yılı Tatarlı Höyük Kazıları
K. Serdar GİRGİNER      

OTURUM BAŞKANI: A. Tuba ÖKSE
16.50-17.05  Gusir Höyük Kazı Çalışmaları, 2010
Necmi KARUL    
17.10-17.25 Sabuniye 2010
Hatice PAMİR 
17.30-17.45 2010 Yılı Eskiyapar Kazısı
Tunç SİPAHİ
17.50-18.05 Resuloğlu Kazısı 2010
Tayfun YILDIRIM
18.05-18.10 Tartışma   



26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
KONFERANS SALONU

OTURUM BAŞKANI: Elif Tül TULUNAY
9.00-9.15  Soli Pompeiopolis 2010 Kazıları
Remzi YAĞCI
9.20-9.35  Kelenderis 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Levent ZOROĞLU
9.40-9.55  Elaiussa Sebaste 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Eugenia EQUINI SCHNEIDER
10.00-10.15 2010 Yılı Side Kazı ve Araştırmaları
Hüseyin Sabri ALANYALI

OTURUM BAŞKANI: İsa KIZGUT
10.25-10.40 Nif (Olympos) Dağı 2010 Yılı Kazısı
Elif Tül TULUNAY
10.45-11.00 2010 Yılı Teos Kazı Çalışmaları: İlk Sezon
Musa KADIOĞLU
11.05-11.20 Menderes Magnesiası (2010)
Orhan BİNGÖL
11.25-11.40  Didyma 2010
Andreas FURTWÄNGLER

OTURUM BAŞKANI: Orhan BİNGÖL
11.50-12.05 Menderes Nysa’sındaki Kazılar ve Araştırmalar: 2010 Yılı Sezonu
Vedat İDİL
12.10-12.25 Burgaz Kazıları, 2010 Yılı Çalışmaları
Numan TUNA
12.30-12.45 Tlos 2010 Kazı Etkinlikleri
Taner KORKUT
12.50-13.05 Rhodiapolis Kazıları 2010
İsa KIZGUT

OTURUM BAŞKANI: Cengiz IŞIK
14.00-14.15 Labraunda 2010
Lars KARLSSON
14.20-14.35 Lagina Kuzey ve Batı Stoa Kazıları
Ahmet A. TIRPAN
14.40-14.55 Tralleis (2010) Kazıları
Rafet DİNÇ
15.00-15.15 Iasos Kazıları 2010
Fede BERTI

OTURUM BAŞKANI: Serdar AYBEK
15.25-15.40  Patara 2010 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Şevket AKTAŞ
15.45-16.00 Kaunos’10
Cengiz IŞIK
16.05-16.20 Xanthos 2010
Jacques DES COURTILS
16.25-16.40 Letoon 2010
Laurence CAVALIER

OTURUM BAŞKANI: Fede BERTI
16.50-17.05 Stratonikeia 2010 Yılı Çalışmaları   
Bilal SÖĞÜT
17.10-17.25 Pedasa 2010
Adnan DİLER
17.30-17.45 Metropolis, 2010
Serdar AYBEK
17.50-18.05 Myndos Kazısı 2010
Mustafa ŞAHİN



PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: Gülgün KÖROĞLU
14.00-14.15 Edirne Yeni Saray Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
Mustafa ÖZER
14.20-14.35 Alara Kazısı 2010
Osman ERAVŞAR   
14.40-14.55 Olympos 2010 Yılı Kazı Çalışmaları
Yalçın MERGEN
15.00-15.15 Ayasuluk Tepesi ve ST. Jean Kilisesi 2010 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Mustafa BÜYÜKKOLANCI   

OTURUM BAŞKANI: Mustafa ÖZER
15.25-15.40 İstanbul`da Bizans Dönemi’ne Ait Bir Kentsel Arkeoloji Projesi: Küçükyalı ArkeoPark, 2010
Alessandra RICCI
15.45-16.00  2010 Yılı Sinop Balatlar Kilisesi Kazıları
Gülgün KÖROĞLU   
16.05-16.20 Niğde–Andaval (Aktaş)’daki Konstantin-Helena Kilisesi 2010 Yılı Çalışmaları
M. Sacit PEKAK
16.25-16.40 Tyana-Kemerhisar Kazı Raporu 2010
Guido ROSADA      

OTURUM BAŞKANI: Mustafa BÜYÜKKOLANCI
16.50-17.05 2010 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
Sachihiro OMURA  
17.10-17.25 2010 Yılı Yassıhöyük Kazıları
Masako OMURA
17.30-17.45 2010 Yılı Liman Tepe Kara ve Sualtı Kazıları
Hayat ERKANAL
17.50-18.05 Çeşme – Bağlararası 2010 Yılı Kazıları
Vasıf ŞAHOĞLU



27 MAYIS 2011 CUMA
KONFERANS SALONU

OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZHANLI
9.00-9.15  Maydos/ Kilisetepe Höyüğü Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
Göksel SAZCI
9.20-9.35  Parion 2010 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Cevat BAŞARAN
9.40-9.55  Kyzikos Kazısı 2010
Nurettin KOÇHAN
10.00-10.15 Pessinus 2010
Gocha TSETSKHLADZE

OTURUM BAŞKANI: Celal ŞİMŞEK
10.25-10.40 Doliche 2010
Engelbert WINTER
10.45-11.00 Zeugma 2010
Kutalmış GÖRKAY
11.05-11.20 Erythrai Kazısı 2010 Sezonu
Ayşe Gül AKALIN ORBAY
11.25-11.40 2010 Kyme Kazıları
Antonio LA MARCA

OTURUM BAŞKANI: Cevat BAŞARAN
11.50-12.05 Phrygia Hierapolis’i 2010 Kazı ve Onarım Çalışmaları
Francesco D’ANDRIA
12.10-12.25 2010 Yılı Laodikeia Kazıları
Celal ŞİMŞEK
12.30-12.45 Aphrodisias 2010
Roland SMITH
12.50-13.05 Pisidia Antiokheiası 2010
Mehmet ÖZHANLI

OTURUM BAŞKANI: V. Belgin DEMİRSAR ARLI
14.00-14.15 Eski Ahlat Şehri Kazısı-2010
Nakış KARAMAĞARALI
14.20-14.35 Hasankeyf Kazıları-2010
Abdüsselam ULUÇAM   
14.40-14.55 Divriği Kalesi Kazısı 2010
Erdal ESER 
15.00-15.15 Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı 2010 Dönemi Çalışmaları
E. Emine NAZA-DÖNMEZ

OTURUM BAŞKANI: Osman AYTEKİN
15.25-15.40  Kuşadası, Kadıkalesi/Anaia Kazısı, 2010 Yılı Çalışmaları
Emine TOK
15.45-16.00 Beçin Kazısı 2010
Kadir PEKTAŞ
16.05-16.20 2010 Yılı Kubad Abad Kazıları
Derya YALÇIKLI
16.25-16.40 İznik Çini Fırınları Kazısı 2010 Yılı Çalışmaları
V. Belgin DEMİRSAR ARLI

OTURUM BAŞKANI: Kadir PEKTAŞ
16.50-17.05 Hoşap Kalesi Kazısı-2010
Mehmet TOP    
17.10-17.25 Şavşat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalışması’ 2010
Osman AYTEKİN
17.30-17.45  Kırklareli, Demirköy Fatih Dökümhanesi 2010 Yılı Kazısı
Nurcan YAZICI
18.00  Kapanış Konuşması




ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI

23 MAYIS 2011 PAZARTESİ
MAVİ SALON

OTURUM BAŞKANI: Haşim KARPUZ
14.00-14.20 Kelainai/Apameia Kibotos 2010
Alexander von KIENLIN
14.25-14.45 Pompeiopolis (Paflagonya) 2010 Yüzey Araştırmaları
Lâtife SUMMERER
14.50-15.10 2010 Yılı Isparta ve Burdur İlleri Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT

OTURUM BAŞKANI: Okşan BAŞOĞLU
15.20-15.40 Osmaniye 2010 Yılı Arkeolojik Araştırmaları ve Arkeojeofizik Uygulamaları
Füsun TÜLEK
15.45-16.05 2010 Amik Ovası Bölgesel Yüzey Araştırmaları
Murat AKAR
16.10-16.30  İzmir’de Arkeolojik Yüzey Araştırmaları
A. Semih GÜNERİ

OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZSAİT
16.45-17.05 2010 Yılı Muğla, Denizli ve Hatay İlleri Yüzey Araştırması
Erksin GÜLEÇ
17.10-17.30 Burdur İli ve İlçeleri Neojen ve Pleistosen Dönem Fosil Lokalitelerinin Tespiti Yüzey Araştırması 2010 Yılı Çalışmaları
Arzu DEMİREL
17.35-17.55 Nevşehir İli Miyosen Dönem Fosil Yatakları Yüzey Araştırması
Okşan BAŞOĞLU



24 MAYIS 2011 SALI
MAVİ SALON

OTURUM BAŞKANI: Engin BEKSAÇ
9.00-9.20  2009-2010 Yılları Kahramanmaraş Prehistorya Projesi Sonuçları
Cevdet Merih EREK
9.25-9.45  Kahramanmaraş Yüzey Araştırması 2010
Erkan KONYAR
9.50-10.10 2010 Yılında Manisa İli ve İlçelerinde Yürütülen Prehistorik-Protohistorik Yüzey Araştırmaları
Engin AKDENİZ

OTURUM BAŞKANI: Erkan KONYAR
10.25-10.45 Göllü Dağ 2010
Nur BALKAN-ATLI
10.50-11.10 2010 Cide Arkeoloji Projesi:  İkinci Sezon Sonuçları
Bleda S. DURING
11.15-11.35 2010 Yılı Bozköy-Hanaytepe (Kuzeybatı Troas) Prehistorik Dönem Yüzey Araştırması
Rüstem ASLAN

OTURUM BAŞKANI: Nur BALKAN-ATLI
11.50-12.10 Kuzeybatı Anadolu ve Trakya’da Kaya-Oyma ve Megalitik Anıtlar ve Kült Alanları Projesi
Edirne ve Kırklareli İlleri 2010 Yüzey Araştırması
Engin BEKSAÇ
12.15-12.35  Güney Trakya’da İki Yeni Prehistorik Höyük: Üvecik ve Üğütler
Onur ÖZBEK
12.40-13.00 İstanbul Tarih Öncesi Çağlar Yüzey Araştırması 2010 Yılı Sonuçları
Emre GÜLDOĞAN

OTURUM BAŞKANI: Bilge HÜRMÜZLÜ
14.00-14.20 Ege-Akdeniz Bölgesi Arkeolojik Sualtı Araştırmaları, 2010
Nilhan KIZILDAĞ
14.25-14.45 İzmir ili, Urla ve Seferihisar İlçeleri Arkeolojik Yüzey Araştırması 2010 Yılı Çalışmaları
Elif KOPARAL
14.50-15.10 Kolophon Antik Kenti’nde Yeni Araştırmalar
Christine ÖZGAN

OTURUM BAŞKANI: Christine ÖZGAN
15.20-15.40 Isparta Arkeolojik Surveyi 2010: Konane (Conana)
Bilge HÜRMÜZLÜ
15.45-16.05 Sagalassos Teritoryumu 2010 Yılı Arkeoloji ve Çevre Bilimleri Yüzey Araştırmaları
Marc WAELKENS
16.10-16.30 2010 Yılı Sillyon ve Çevresi Yüzey Araştırması
Elif ÖZER

OTURUM BAŞKANI: Elif ÖZER
16.45-17.05 2010 Yılı Trabzon İl ve İlçeleri’nde Bizans ve Türk Dönemi Eserleri Yüzey Araştırması
Haşim KARPUZ
17.10-17.30 İstanbul Sur İçinde Yapılan Arkeolojik Çalışmalar 2010 Sezonu
Ferudun ÖZGÜMÜŞ
17.35-17.55 Boğaziçi Topografyası: 2010 Çalışmaları
Asnu-Bilban YALÇIN



PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: Asuman BALDIRAN
14.00-14.20 Isauria’da Bir Ada Yerleşimi: Boğsak Adası 2010 Yılı Yüzey Araştırması
Günder VARİNLİOĞLU
14.25-14.45 Dağlık Kilikia’da Kırsal Yerleşimler Araştırması 2010
Ümit AYDINOĞLU
14.50-15.10 Dağlık Kilikia Bölgesi Yüzey Araştırmaları 2010
Hamdi ŞAHİN
15.15-15.35 Kilikia Yüzey Araştırması 2010
Giovanni SALMERI

OTURUM BAŞKANI: Giovanni SALMERI
15.50-16.10 Aksaray İli, Merkez, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ve Eskil İlçeleri Yüzey Araştırmaları: 2010
Mehmet TEKOCAK
16.15-16.35 Taşkent-Seydişehir Yüzey Araştırması 2010
Asuman BALDIRAN
16.40-17.00 Zengibar Kalesi (Bozkır/Konya) 2010 Yılı Yüzey Araştırması
Osman DOĞANAY



25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
MAVİ SALON

OTURUM BAŞKANI: Hanifi BİBER
9.00-9.20  Güney Troas’daki Bizans Yerleşmeleri: Ezine, Bayramiç ve Ayvacık İlçeleri 2010 Yüzey Araştırmaları
Beate BÖHLENDORF-ARSLAN
9.25-9.45  Tekirdağ Ganos Dağı Yüzey Araştırması 2010
Zeynep KOÇEL ERDEM
9.50-10.10  Denizli - Aydın İlleri Yüzey Araştırmaları
Neşe ATİK

OTURUM BAŞKANI: Ömür HARMANŞAH
10.25-10.45 Çaltılar Yüzey Araştırması, 2010
Nicoletta MOMIGLIANO
10.50-11.10 Antakya ve Çevresi Yüzey Araştırma Sonuçları 2010
Hatice PAMİR
11.15-11.35 Ankara-Gölbaşı İlk Tunç Çağ Yüzey Araştırması
Gülçin İLGEZDİ BERTRAM

OTURUM BAŞKANI: Zeynep KOÇEL ERDEM
11.50-12.10 Yalburt Yaylası (Ilgın, Konya) Arkeolojik Yüzey Araştırma Projesi 2010 Sezonu
Ömür HARMANŞAH
12.15-12.35 Kayseri Arkeolojik Yüzey Araştırması Projesi 2010 Yılı Çalışmaları
Ryoichi KONTANI
12.40-13.00 Panaztepe Kazıları Kapsamında İzmir İli Gediz Deltası 2010 Yılı Yüzey Araştırmaları
Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN

OTURUM BAŞKANI: Hasan BAHAR
14.00-14.20 Van, Ağrı, Iğdır İlleri Yüzey Araştırması, 2010
Aynur ÖZFIRAT
14.25-14.45 2010 Yılı Çankırı Çorum İlleri Yüzey Araştırması
Tunç SİPAHİ
14.50-15.10 Sivas İli 2010 Yılı Yüzey Araştırması
Bora UYSAL

OTURUM BAŞKANI: Tunç SİPAHİ
15.20-15.40 Afyonkarahisar İli ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2010
Özdemir KOÇAK
15.45-16.05 2010 Yılı Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar İlleri Yüzey Araştırması
Hakan SİVAS
16.10-16.30 Uşaklı Höyük 2010: Sonuçlar ve Yeni Perspektifler
Stefania MAZZONI

OTURUM BAŞKANI: Özdemir KOÇAK
16.45-17.05 Kınık Höyük’te Arkeolojik Çalışmalar (2010)
Lorenzo D’ALFONSO
17.10-17.30 Konya ve Karaman İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2010
Hasan BAHAR
17.35-17.55 2010 Yılı Muş İli ve İlçeleri Arkeolojik Yüzey Araştırması-Bulanık ve Malazgirt
Hanifi BİBER



TURUNCU SALON

OTURUM BAŞKANI: Felix PIRSON
9.00-9.20  Alinda 2010 Yüzey Araştırması
Peter RUGGENDORFER
9.25-9.45  Bybassos 2010
Winfried HELD 
9.50-10.10  Oinoanda 2010 Yılı Çalışmaları
Martin BACHMANN

OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER
10.25-10.45 Herakleia/Latmos ve Çevresi Yüzey Araştırmaları 2010
Anneliese PESCHLOW
10.50-11.10 Mandalya Körfezi: Arkeolojik Yüzey Araştırması 2010
 Raffaella PIEROBON BENOIT
11.15-11.35 Çanakkale Boğazı’na Ulaşan Vadilerde Erken Hıristiyan – Bizans Dönemi Yüzey Araştırması: 2010 Çalışmaları
Ayşe Ç. TÜRKER

OTURUM BAŞKANI: Martin BACHMANN
11.50-12.10 Merkezi (İç) Lidya Arkeolojik Yüzey Araştırması: 2010 Sonuçları
Christopher H. ROOSEVELT
12.15-12.35 Buruncuk (Larisa) Akropolü ve Kalesi – Yeni Bir Başlangıç
Turgut SANER
12.40-13.00 Pergamon – 2010 Kampanyasında Yakın Çevrede Yapılan Çalışmalar
Felix PIRSON



26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
MAVİ SALON

OTURUM BAŞKANI: Nilüfer PEKER
9.00-9.20  Kars İli ve Çevresinde Yer Alan Ortaçağ Ermeni Kiliseleri (Ani Hariç) Yüzey Araştırması
Güner SAĞIR
9.25-9.45  Artvin, Erzurum, Ardahan İli ve İlçelerinde Ortaçağ Gürcü Mimarisi Yüzey Araştırması 2010
Fahriye BAYRAM
9.50-10.10 Giresun ve Giresun Adası Yüzey Araştırması: 2010
Ertekin M. DOKSANALTI

OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER
10.25-10.45 Kapadokya’da Güzelöz-Başköy Bizans Yerleşimleri 2010
Nilüfer PEKER
10.50-11.10 Kapadokya'da Kaya Resimleri ve Şahinefendi Kırk Şehitler Kilisesi Projesi. Araştırma ve Muhafaza (2010 Raporu)
Maria ANDALORO
11.15-11.35 Germia/Gümüşkonak 2010. Bizans Dönemi’nin Bir Haç Yeri ve Onun Tarihi
Philipp NIEWÖHNER

OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO
11.50-12.10 Kiklad Tekneleri Reanimasyon Projesi
Hayat ERKANAL
12.15-12.35 Muğla İli, Bodrum Yarımadası, Damlıboğaz, Sarıçay Ovası, Pilavtepe, Sedir Adası (Kedrai)
Adnan DİLER
12.40-13.00 2010 Yılı Muğla İli, Milas İlçesi ile Ören ve Selimiye Beldeleri’nde Arkeolojik Yüzey Araştırması
Abuzer KIZIL

OTURUM BAŞKANI: Veli KÖSE
14.00-14.20 Bursa ve Çevresi Yüzey Araştırması 2010
Mustafa ŞAHİN
14.25-14.45  Gölyazı ve Uluabat Gölü Çevresi 2010 Yılı Yüzey Araştırması
Ali Kazım ÖZ
14.50-15.10 Lampsakos/Lapseki ve Çan 2010 Yılı Yüzey Araştırma Sonuçları
Caner BAKAN

OTURUM BAŞKANI: Abuzer KIZIL
15.20-15.40 Beydağları Yüzey Araştırmaları 2010
İsa KIZGUT
15.45-16.05 Aspendos Projesi, 2010
Veli KÖSE
16.10-16.30 Pisidya Yüzey Araştırma Projesi: Pednelissos Teritoryumu 2010 Çalışmaları
Lutgarde VANDEPUT

OTURUM BAŞKANI: Lutgarde VANDEPUT
16.45-17.05 Bolu İli Yüzey Araştırması 2010
Meral ORTAÇ
17.10-17.30 Kocaeli İli ve İlçeleri Yüzey Araştırması: 2010
Ayşe ÇALIK ROSS
17.35-17.55 2010 Güre (Edremit) Yüzey Araştırması
Ahmet YARAŞ



27 MAYIS 2011 CUMA
MAVİ SALON

OTURUM BAŞKANI: Mehmet TOP
9.00-9.20  Yenice ve Gönen Yüzey Araştırması (2009-2010)
Derya YALÇIKLI 
9.25-9.45  Diyarbakır İli ve İlçeleri 2010 Yılı Yüzey Araştırması
İrfan YILDIZ
9.50-10.10 Ortaçağ ve Sonrası Muş İli Yüzey Araştırması-Varto 2010
Bülent Nuri KILAVUZ

OTURUM BAŞKANI: Bülent Nuri KILAVUZ
10.25-10.45 2010 Yılı Erzincan, Erzurum, Kars ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırmaları
Yasin TOPALOĞLU
10.50-11.10 Hakkari ve Şırnak İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırması-2010
Mehmet TOP
11.15-11.35 2010 Yılı Sivas Yüzey Araştırması
Turgay YAZAR

OTURUM BAŞKANI: Turgay YAZAR
11.50-12.10 Artvin Çoruh Vadisi’ndeki Tarihî Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması’2010
Osman AYTEKİN
12.15-12.35 Çanakkale İli Türk Dönemi Yüzey Araştırması (2010)
Tevfik Emre ŞERİFOĞLU
12.40-13.00 Anzak (Arıburnu) Savaş Alanı Üzerine Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Ortak Tarihsel ve Arkeolojik Araştırması
Mithat ATABAY

OTURUM BAŞKANI: Thomas DREW-BEAR
14.00-14.20  Nikaia Kenti Egemenlik Alanında Epigrafik Araştırmalar (Sakarya İli/Taraklı İlçesi)
Hüseyin Sami ÖZTÜRK
14.25-14.45 2010 Yılı Küçük Menderes Vadisi’nde Epigrafik Araştırma
Marijana RICL
14.50-15.10 Lydia’da Epigrafi Araştırmaları, 2010
Cumhur TANRIVER

OTURUM BAŞKANI: Mustafa H. SAYAR
15.20-15.40 Phrygia’da Aile Bağları
Ender VARİNLİOĞLU
15.45-16.05  Afyonkarahisar ve Kütahya Yazıtları
Thomas DREW-BEAR
16.10-16.30 Stadiasmus Patarensis 2010
Mustafa ADAK

OTURUM BAŞKANI: Ender VARİNLİOĞLU
16.45-17.05 Kibyratis 2010
Thomas CORSTEN
17.10-17.30 Çukurova Bölgesi Eskiçağ Tarihi-Coğrafya ve Yerleşim Arkeolojisi Araştırmaları
Mustafa H. SAYAR
17.35-17.55 Kapadokya Komanası’nda Epigrafik Yüzey Araştırmaları 2010
Ferit BAZ




ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

24 MAYIS 2011 SALI
TURUNCU SALON

OTURUM BAŞKANI: Ömür Dilek ERDAL
9.00-9.20  Tlos İskeletlerinin Antropolojik Analizi
Derya ATAMTÜRK
9.25-9.45  Tlos İskelet Topluluğunda Ağız ve Diş Sağlığı
İzzet DUYAR 
9.50-10.10 Eski Anadolu Toplumlarında Gömülü Dişler
Zehtiye Füsun YAŞAR

OTURUM BAŞKANI: İzzet DUYAR
10.25-10.45 İkiztepe ve Tasmasor Topluluklarında Anemi Üzerine Bir İnceleme
Ali Metin BÜYÜKKARAKAYA
10.50-11.10 Perge Batı Nekropolisi İnsanlarında Yaralanma: Yaşam Biçiminden Bir Yansıma
Ömür Dilek ERDAL
11.15-11.35 Edirne (Hadrianapolis) Kalesi Zindanaltı Populasyonunun Paleodemografik Analizi
Gülfem UYSAL

OTURUM BAŞKANI: Zehtiye Füsun YAŞAR
11.50-12.10 Antalya Doğu Garajı İskeletlerinde Bir Kafatası Travması Örneği
Serpil ÖZDEMİR
12.15-12.35 Hasankeyf Neolitik Dönem İnsanlarında Çene Kırığı
Alper Yener YAVUZ
12.40-13.00 Kütahya Çiledir Höyük ve Tokul Köyü Şapel Kazısı İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
A. Cem ERKMAN

OTURUM BAŞKANI: Vedat ONAR
14.00-14.20 İstanbul Küçükçekmece Göl Havzası Kazıları İskelet Analizleri
Ümit BİÇER
14.25-14.45 Nevşehir/Camihöyük İskeletleri
Okşan BAŞOĞLU
14.50-15.10 Malatya-Arslantepe’den Bir Toplu Gömü 
Yılmaz Selim ERDAL

OTURUM BAŞKANI: Yılmaz Selim ERDAL
15.20-15.40 Yenikapı Bizans Atlarında Gözlenen Patolojiler
Vedat ONAR
15.45-16.05 Pedasa Antik Kenti Kazısı’ndan Ele Geçen Hayvan Kemik Kalıntılarının İncelenmesi
Zehra SATAR
16.10-16.30 Burgaz Kazısı Zooarkeolojik Çalışmaları: Ön Çalışma Raporu
Evangelia IOANNIDOU – PİŞKİN

OTURUM BAŞKANI: Okşan BAŞOĞLU
16.45-17.05 Sagalassos Bölgesi’nde Binyıllar Boyu Keramik Evrimi
Jeroen POBLOME
17.10-17.30 Batı ve Orta Anadolu’da Çark Yapımı Çanak Çömleğin Ortaya Çıkışı ve Yayılımı
Murat TÜRKTEKİ
17.35-17.55 Myra/Demre Yüzey Araştırmaları ve Arkeojeofizik Çalışmaları 2010
Süleymen BULUT



25 MAYIS 2011 ÇARŞAMBA
TURUNCU SALON

OTURUM BAŞKANI: İsmail ÖZER
14.00-14.20 Derekutuğun Tarihöncesi Meden Işletmeleri
Ünsal YALÇIN
14.25-14.45 Alacahöyük ITÇ Kral Mezarları – Yeni Araştırmalar
Ünsal YALÇIN
14.50-15.10 Bir Kenti Kent Yapan Nedir? M.Ö. 3. Binyıl Anadolu'sunda Kentin Tanımlanması
Bérengère PERELLO

OTURUM BAŞKANI: Ünsal YALÇIN
15.20-15.40 Anadolu Erken Pliyosen Küçük Memeli Topluluğu: Paleontolojik ve Paleoekolojik Anlamları
Fadime SUATA ALPASLAN
15.45-16.05 Aktopraklık Neolitik – Erken Kalkolitik Dönem İnsan İskelet Kalıntılarının Osteolojik Analizi (2004-2009)
Songül ALPASLAN-ROODENBERG
16.10-16.30 Resuloğlu İnsan İskelet Kalıntılarında Element Analizi
Cenk GÜNER

OTURUM BAŞKANI: Fadime SUATA ALPASLAN
16.45-17.05 Kyzikos Femurlarının Collo-Diaphysial Açılarında Biyometrik Farklılık
Pınar GÖZLÜK KIRMIZIOĞLU
17.10-17.30 Minnetpınarı Ortaçağ Toplumu İskeletlerinde Elementlerin Cinsiyetler Arası İlişkisi
Mustafa Tolga ÇIRAK
17.35-17.55 Eski Ahlat Şehri İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
İsmail ÖZER



26 MAYIS 2011 PERŞEMBE
TURUNCU SALON

OTURUM BAŞKANI: Mahmut G. DRAHOR
9.00-9.20  Amasya Terziköy Roma Hamamı Arkeojeofizik Çalışmaları
Mehmet Şafi YILDIZ
9.25-9.45  Sinop Balatlar Kilisesi 2010 Arkeojeofizik Çalışmaları
Fethi Ahmet YÜKSEL 
9.50-10.10 Enez (Ainos) Antik Kenti Su Terazisi Bölgesi 2010 Arkeojeofizik Çalışmaları
Fethi Ahmet YÜKSEL

OTURUM BAŞKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL
10.25-10.45 Kuşadası-Kadıkalesi (Anaia) Arkeojeofizik Çalışmaları 2010
Nihan HOŞKAN
10.50-11.10 Kentsel Alanlardaki Arkeolojik Alanların Jeofizik Yöntemlerle İncelenmesi
Mahmut G. DRAHOR
11.15-11.35 Kerkenes'te 2010 Jeofiziksel Yüzey Araştırması
Françoise SUMMERS

OTURUM BAŞKANI: Françoise SUMMERS
11.50-12.10 Şarhöyük (Dorylaion) Jeofizik Araştırmaları
Caner ÖZTÜRK
12.15-12.35 Domuztepe-Kahramanmaraş Kazılarında Meta-Serpantinit Buluntularının Hammadde Kaynakları Hakkında Ön Araştırmalar
Murat DİRİCAN
12.40-13.00 Karain Mağarası-Antalya’da Ele Geçen Çakmaktaşı Örneklerinin Minerolojik Açıdan İncelenmesi
Mehmet EFE

OTURUM BAŞKANI: A. Beril TUĞRUL
14.00-14.20 Parion Bronz Amphorasının Restorasyonu ve Konservasyonu
H. Ertuğ ERGÜRER
14.25-14.45 Asur Ticaret Kolonileri Çağı Kültepe Metal Eserleri Üzerine Arkeometrik Çalışmalar
Levent ERCANLI
14.50-15.10 Boğazköy-Hattuša Metal Objelerin Metalografik ve Kompozisyon Analizi
Joseph LEHNER

OTURUM BAŞKANI: Ergun KAPTAN
15.20-15.40 Bazı Pirinç Eserlerin Radyografi Tekniği ile İncelenmesi
A. Beril TUĞRUL
15.45-16.05 Sikke Orijinalliğinin Tespitinde Tahribatsız Arkeometrik Yöntemler
Mahmut AYDIN
16.10-16.30 Gerçek ve Sahte Sikkelerin Arkeometrik Yöntemler Kullanılarak Ayrılması ve Gruplandırılması
İçten TANSEL

OTURUM BAŞKANI: Levent ERCANLI
16.45-17.05 Kestel’den Önemli Bir Buluntu
Ergun KAPTAN 
17.10-17.30 Bizans Giyim ve Takı Objeleri, Küçük Buluntular ve Efes´teki Atölyeleri
Andrea PÜLZ
17.35-17.55 Nif (Olympos) Dağı Kazısı Metal Buluntularının Tipolojik ve Analojik Değerlendirmesi
Daniş BAYKAN



PEMBE SALON

OTURUM BAŞKANI: Onur ÖZBEK
9.00-9.20  Aşıklı Höyük MÖ 9. Bin Yıl Obsidyen Alet Topluluğu: Sorular, Olasılıklar
Laurence ASTRUC
9.25-9.45  Kapadokia’daki İlk Çanak-Çömlekler,  Tepecik-Çiftlik İlk Neolitik Tabakalar
Martin GODON
9.50-10.10 Körtik Tepe Yontmataş Endüstrisi
Metin KARTAL

OTURUM BAŞKANI: Güneş DURU
10.25-10.45 Batı Çatalhöyük’te 2009-2010 Yıllarında Bulunan Sürtme Taş Endüstri Örneklerinin Öncül Analizi
Onur ÖZBEK
10.50-11.10 Değirmentepe (Malatya) Çanak Çömleğinin Mineralojisi ve Üretim Tekniği
Mehmet Bilgi ER
11.15-11.35 Çine-Tepecik Höyük Yontmataş Endüstrisi: Tekno-Tipolojisi
Makbule BERAY KÖSEM

OTURUM BAŞKANI: Metin KARTAL
11.50-12.10 Aşıklı Höyük’te Deneysel Arkeoloji
Güneş DURU
12.15-12.35 İlk Tunç Çağı ve Orta Tunç Çağı’nda Batı Anadolu’nun Kültürel ve Siyasal Gelişimi
Deniz SARI
12.40-13.00 Kültepe Kazı Açmaları İçin Jeomekansal Yöntemlerle Görüntülemeye ve 3B Modellemeye Dayalı
Arşivleme Altyapısı  Önerisi
Serkan KEMEÇ



27 MAYIS 2011 CUMA
TURUNCU SALON

OTURUM BAŞKANI: Hadi ÖZBAL
9.00-9.20  Stratonikeia Antik Kenti (Yatağan-Muğla) ve Çevresinin Florası
Uygar SARPKAYA
9.25-9.45  Stratonikeia Antik Kenti (Yatağan-Muğla) ve Çevresinin Faunası
Mehmet KARACA
9.50-10.10 Isparta Gönen İlçesi Taşınmaz Kültür Envanteri ve Koruma Analizi 2010
Pervin ŞENOL

OTURUM BAŞKANI: Ali Akın AKYOL
10.25-10.45 Aktif Faylanma Nedeniyle Kayseri-Sarımsaklı Havzası'nın Göllenmesi ve Kültepe Üzerinde Etkisi
Işıl ÖMEROĞLU
10.50-11.10 Batı Anadolu’daki Roma ve Yunan Dönemi Antik Kentlerin Depremle İlişkisinin İncelenmesi
Musa TOKMAK
11.15-11.35 Akdeniz’in Kuzeydoğu Kıyısı’nda M.Ö. İkinci Binyıl Bakır Metalürjisi
Emre KURUÇAYIRLI

OTURUM BAŞKANI: A. Emel GEÇKİNLİ
11.50-12.10 Arkeolojik Vakslar: Anadolu’dan Bazı Örnekler
Ayla TÜRKEKUL-BIYIK
12.15-12.35 7. Binyılda Barcın Höyük’te Süt Tüketimi Üzerine Yeni Araştırmalar
Hadi ÖZBAL
12.40-13.00 Körtik Tepe: DNA ve İzotop Analizleri Üzerine Biyo-arkeolojik Perspektif
Angelina SIEBERT

OTURUM BAŞKANI: Ayla TÜRKEKUL-BIYIK
14.00-14.20 Ahlat Çifte Hamam Malzemeleri Üzerinde Arkeometrik Ön Çalışmalar
Ali Akın AKYOL
14.25-14.45 Kyme (Türkiye) Arkeolojik Harç ve Sıvaların Karakterizasyonu
Gino Mirocle CRISCI
14.50-15.10 Topkapı Sarayı Müzesi’ndeki Çinilerin Teknik Tasnifi
A. Emel GEÇKİNLİ
15.15-15.35 Kekova Adası, Çaycağız Koyu ve Kepçe Burnu Arkaik Batıklarından Alınan Amphora ve Safra Taşı Analizleri
Justin LEIDWANGER



Hiç yorum yok: