İletişim

- PaleoBerkay'daki yenilikleri takip etmek için RSS yayınlarımızı kullanın.

- Facebook'ta PaleoBerkay sayfasına bakın.

Berkay Dinçer'in iletişim bilgileri bu sayfanın en altındadır. Bunları kullanmadan önce lütfen bu sayfayı okumaya zaman ayırın.

Berkay Dinçer'le iletişim kurduğunuzda, PB Arkeoloji Sitesi kullanım koşulları ve gizlilik politikalarını kabul etmiş sayılacaksınız.


İLGİ ALANIMIZ

Bizim ilgi alanımız genel olarak tarihöncesi arkeolojisiyle, daha özelinde Paleolitik Çağ ile sınırlıdır.

Bundan dolayı, yaklaşık beş binyıldan daha yeni olan konularda, ne yazık ki, size pek fazla yardımcı olamayacağız. Site içinde arama yaparak ve yazıları okuyarak, size ne gibi konularda yardımcı olabileceğimizi anlayabilirsiniz.

Bilgimiz dışındaki konularda (örneğin Hitit, Yunan, Roma, Bizans uygarlıkları) size yardımcı olamayacağımız için şimdiden özür diliyoruz.


ARKEOLOJİK BİR ŞEYLER Mİ BULDUNUZ?

Bulduğunuz arkeolojik nesneleri, yasalarımıza göre vakit kaybetmeden resmi makamlara bildirmekle sorumlusunuz. Bundan dolayı, herhangi bir arkeolojik nesne ile ilgili olarak bizimle iletişim kurmadan önce, mutlaka size en yakın müzeye giderek durumu anlatmanızı tavsiye ederiz.

Yasa dışı ve aynı zamanda ahlak dışı yöntemlerle hazine avcılığı yapan kişileri resmi makamlara haber verebileceğimizi bilmenizi isteriz.

Bunların dışında, bulduğunuz ve resmi makamlara haber verdiğiniz arkeolojik nesneler konusunda her zaman için size yardım etmeye açık olduğumuzu bilmenizi isteriz. Arkeolojik nesnelerin gerçek anlamda bilimsel olarak incelenmesi için bunların arkeologlar tarafından, mümkünse çevresindeki diğer buluntularla birlikte görülmesi ve belgelenmesi gerekmektedir. Yine de, bulduğunuz nesnelerin fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz.

Müzelere bir şeyler teslim etmeden önce de bunların mümkün olduğunca çok ve çeşitli açılardan fotoğraflarını çekmenizi, belgelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü oraya giren arkeolojik buluntular, bir daha çıkmamaktadır.